چگونه سرمایه های خرد را به کمک صندوق قرض الحسنه خانوادگی مدیریت کنیم ؟

همه ما همیشه مبلغی به صورت مازاد داریم. ممکن است این مبلغ برای برخی میلیونی باشد و برای برخی اعداد بسیار پایین تر. در هر صورت با پس انداز کردن می توان سرمایه های خرد را با کمک تشکیل قرض الحسنه جمع آوری کرد و مانند یک قلک به کمک تیم هیت مدیره آن را پس انداز کنید و در قبال آن وام بدون کارمزد دریافت کنید.

برای شروع کار نیاز نیست بار خیلی سنگینی را بلند کنید که توان آن را ندارید. فقط کافی است شروع کنید. ابتدا با انتخاب یک نفر که شاید خود شما باشید به اطرافیان خود اعلام کنید که هر ماه مبلغ کمی را روی هم قرار بدهید و مجموع جمع شده را هر ماه بر اساس قرعه کشی به یک نفر تقدیم کنید. این کار شاید در این تورم بالا خیلی عدد مشکل حل کنی نباشد ولی قطعا از هیچ چیز بهتر است و می تواند رشد کند و در آینده ای نزدیک به یک عدد قابل توجه تبدیل شود و با دعوت اهل فامیل حتی از راه دور هم می توانید مبالغ را دریافت کنید و بدون دردسر آنها را مدیریت کنید.

ما در نرم افزار قرض الحسنه گندم کاری کرده ایم که شما خیلی ساده افراد را عضو کنید و برای آن ها حساب باز کنید. باقی کار را به گندم بسپارید!!! به همین راحتی مدیریت صندوق را ساده کرده ایم. این نرم افزار به صورت لحظه ای میتواند در 24 ساعت شبانه روز حق عضویت ها را جمع آوری کند. نرم افزار گندم به صورت یک سامانه تحت وب عمل می کند و به درگاه های مختلف پرداخت متصل می شود. روش اصلی اطلاع رسانی آن پیامکی است. این برنامه یک دستیار هوشمند برای مدیران صندوق است و اگر اعضای شما به صدها هزار نفر برسد بدون نگرانی می توانید صندوق خود را توسعه دهید.

البته این نرم افزار هم برای صندوق های تازه تاسیس کاربردی است و هم برای صندوق های قدیمی. از چند جهت می تواند برای صندوق های تازه تاسیس مناسب باشد. تجربه نشان داده است اگر یک کار از ابتدا خوب شروع شود می تواند آینده خوبی داشته باشد و برعکس آن هم صادق است. از طرفی یکی از مشکلاتی که در صندوق ها وجود دارد جمع آوری مبالغ ماهیانه است. این نرم افزار کاری می کند که مثل آب خوردن پول ها جمع شوند زیرا برای همه کاربران یا اعضا صندوق شما حساب کاربری ایجاد می شود. درست مانند همه سامانه های اینترنتی حساب قرض الحسنه مانند یک اینترنت بانک کوچک در جیب همه ی اعضا خواهد بود! این برنامه می تواند همه کاغذ بازی ها را حذف کند و روش الکترونیکی را جایگزین آن کند.

همیشه استفاده از روش های جدید در حل هر مشکلی بسیار مهم است. شاید چند ساعت وقت گذاشتن در ماه برای حساب و کتاب خیلی سخت نباشد ولی مجدد تکرار می کنم تجربه نشان داده است همین چند ساعت ها اگر 2 ماه به عقب بی افتد کم کم حوصله و زمان مورد نیاز برای مدیریت ممکن است از دست برود و کسی هم حاضر به پذیرش مسئولیت مدیریت صندوق نشود. همین عقب ماندگی زمانی، باعث شکست صندوق نوپای شما خواهد شد. پس نتیجه می گیریم که راهکارهای نرم افزاری با داشتن هزینه های پایین، حتما پاسخگوی این مشکلات خواهد بود.

با این روش و به کمک نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم می توانید سرمایه های خرد اعضا را جمع کنید و هر ماه بر اساس رویه قرعه کشی به هر شخص وامی اعطا کنید و بازی ختم می شود! البته پس از افزایش سرمایه صندوق روش اعطای وام می تواند از قرعه کشی تغییر کند و مثلا براساس میزان اندوخته ی هر فرد، تعداد ماه های عضویت و … وام اعطا شود. بهتر است قبل از راه اندازی صندوق، روش تاسیس صندوق قرض الحسنه فامیلی را مطالعه و نمونه اساسنامه صندوق قرض الحسنه را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *