روش تاسیس صندوق قرض الحسنه فامیلی

تاریخ انتشار 20-03-1398


صندوق قرض الحسنه فامیلی

 

شروع کار و تاسیس صندوق قرض الحسنه دوستانه یا خانوادگی خیلی ساده است و مزیت های زیادی هم دارد چرا که نشر فرهنگ قرض الحسنه تاثیر مثبتی در سطح جامعه نیز دارد همانطور که می دانیم دریافت وام از طرف بانک ها اگر نگوییم محال اما واقعا سخت است ، داشتن شرایط مختلف معدل گیری و قوانین دست و پا گیر ضمانت و نوبت دهی و کارمزد بالا انسان را از دریافت وام منصرف میکند ! اما برای حل این مشکل میتوانید از بین خانواده خود شروع کنید و اقدام به تاسیس صندوق فامیلی کنید.

از مزیت های مهم تاسیس صندوق های قرض الحسنه ایجاد همبستگی در روابط و ایجاد سرمایه ای متوسط از اندوخته اندک اعضا صندوق است همچنین قرض الحسنه سنت نیکی است که در اسلام هم بر آن تاکید شده است ، اما برای اینکه شما مدیر یک صندوق باشید بهتر است اساس نامه ای برای صندوق خود داشته ایجاد کنید  و چند نفر هم به عنوان هیئت مدیره صندوق درنظر بگیرید در بند های اساس نامه شرایط دریافت وام و مبلغ حق عضویت ماهیانه یا همان مبلغ پس انداز ثابت را قید کنید برای این منظور  نمونه اساسنامه تاسیس صندوق قرض الحسنه هم برای شما آماده کرده ایم

صندوق قرض الحسنه را میتوان در یک گروه کوچک مثل خانواده و حتی در گروه های بزرگ در سطح شهر نیز ایجاد کرد ، مکانیزم کاری به این صورت است که هر ماه مبلغی را به صورت ثابت تحت عنوان حق عضویت ماهیانه از همه اعضای صندوق دریافت میشود و بعد از قرعه کشی آن را به فرد برنده تحویل میدهند . بهتر است که در صندوق های خانوادگی مبلغی به عنوان کارمزد یا سود دریافت نشود و هدف این کار را کمک و یاری رسانی به اقوام و حضور در کنار یکدیگر دانست .

اگر تعداد اعضای صندوق شما زیاد شد و نیاز بود کارمندی حداقل به صورت نیمه وقت یا چند روز درهفته روی حساب و کتاب آن نظارت داشته باشد میتوانید برای وام های خود کارمزد کم ۱ تا 4 درصد  تعیین کنید و حقوق کارمند را از محل کارمزد وام ها پرداخت کنید و از نرم افزار قرض الحسنه گندم هم استفاده کنید.

درهر صورت در ابتدای تاسیس صندوق قرض الحسنه به دلیل ساختاری که تشکیل شده از اعضای خانواده و بستگان است قوانین و مقررات خاصی تدوین هم معمولا نمی شود اما مکتوب بودن اساس نامه صندوق به طور کلی ضروری است که ما در سایت گندم یک نمونه اساس نامه برای صندوق ها به صورت نمونه تهیه کرده ایم که شما میتوانید مطابق با نیاز خود آن را هم ویرایش کنید.

 

چگونه نرم افزار گندم به شما کمک میکند تا صندوق خود را مدیریت کنید !

این نرم افزار با راهکار ایجاد سامانه تحت وب دسترسی را برای اعضا ایجاد میکند تا به بخش های مختلف صندوق از طریق موبایل یا رایانه شخصی وارد شوند و گزارشات و صورت حساب ها یا حتی عملیات مالی مرتبط با خود را اجرا کنند ، کارکرد این نرم افزار بسیار ساده طراحی شده است و افرادی که تجربه کمی در استفاده از اینترنت دارند هم میتوانند از آن استفاده کنند همچنین کار برای مدیر نیز بسیار ساده شده است.

 

با وجود اپلیکیشن موبایلی دسترسی برای همه ساده تر میشود

با کمک اپلیکیشن اندروید حتی نیاز به وارد کردن آدرس اینترنتی صندوق نخواهید داشت. به راحتی وارد میشود . واکنشگرا بودن و وجود نسخه اندروید کمک کرده است تا این نرم افزار درست مانند اینترنت بانک عمل کند و شما بتوانید به راحتی پرداخت حق عضویت، اقساط وام و بررسی وضعیت حساب خود را با موبایل یا هرسیستم دیگری انجام دهید.

به طور خلاصه هر فرد با نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود وارد حساب خود شود و از وضعیت آن مطلع باشد. با کمک درگاه پرداخت آنلاین و آفلاین اقساط و بدهی های خود را پرداخت کند همچنین درخواست وام خود را ثبت میکنند و وضعیت اقساط و صورت حساب های خود را مشاهده میکنند.

 

call to action

وجود ارتباط با مشتریان از طریق سامانه پیامکی به افراد بدهکار و درخواست کنندگان وام پس از موافقت و واریز وام پیامکی ارسال خواهد شد که نیاز به تماس های تلفنی مکرر کاملا برطرف شده است. انواع گزارش ها به صورت مرتب و با عناوین مختلف در اختیار مدیران صندوق قرار خواهد گرفت. توجه کنید که انجام همین چند مورد به کمک نرم افزار چقدر در زمان و هزینه ها صرفه جویی خواهد کرد. علاوه بر اینکه موجب اشتیاق بیشتر در اعضای صندوق به حضور در آن و جذب افراد بیشتر خواهد شد، مانع از منحل شدن آن نیز خواهد شد. اینها تنها بخشی از مزایای استفاده از نرم افزار گندم است که اگر تنها همین چند مورد نیز باشد، برای انتخاب آن کافیست.

شما با خرید نرم افزار قرض الحسنه گندم اگر تعداد اعضای صندوق کمتر از ۵۰ حساب باشد حداقل قیمت را می پردازید و در صورت بالاتر بودن به منظور مقرون به صرفه شدن قیمت نرم افزار بر اساس تعداد حساب ها از ۱۰۰ و ۲۰۰ و ۴۰۰ و ۸۰۰ و نامحدود حساب قیمت گذاری شده است . این نرم افزار توانایی مدیریت حساب ها و بانک ها و موجودی افراد را برای شما به صورت آنی روی سایت و اپ موبایلی فراهم میکند . جهت دیدن نسخه آزمایشی رایگان و مشاهده فیلم های معرفی کلیک کنید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد مدیران صندوق نیاز به همکاری دارند که بتوانند امر مدیریت را اجرا کنند و با قابلیت تحت وب که نرم افزار قرض الحسنه تحت وب گندم دارد این راه برای شما هموار میگردد

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید !!