نمونه اساسنامه صندوق قرض الحسنه

دفترچه و خودکار و ماشین حساب و اساسنامه صندوق

 

سنت نیکو قرض الحسنه از دیرباز در ایران رایج بوده و امروزه نیز در بسیاری از گروه های خانوادگی و سازمانی مورد توجه بسیاری از مدیران مالی است. و با اجرای آیین نامه صندوق قرض الحسنه میتوان صندوق خانوادگی و اداری با رعایت قوانین و مقررات تاسیس و اداره کرد

از کجا شروع کنیم ؟

تاسیس صندوق قرض الحسنه و اینکه از کجا باید شروع کرد سوال است که پاسخ ساده ای دارد گام نخست نوشتن اساسنامه ای از صندوق است که چارچوب و اساس صندوق را بنا میکند و قدم بعدی تصمیمی است که مدیر صندوق برای تاسیس آن خواهد گرفت و تشکیل اعضایی که با نیت قرض الحسنه پس انداز خود را در اختیار صندوق قرار میدهند.

اصولا قانون گذاری و تعریف رویه ها در هنگام تاسیس صندوق و تعیین مقررات صندوق های قرض الحسنه اهمیت زیادی دارد و در نهایت موجب افزایش قدمت صندوق های قرض الحسنه خواهد شد.

برای شروع  نمونه اساسنامه که در قالب فایل word تهیه شده است را دانلود و بررسی کنید و این نسخه قابل استفاده برای انواع صندوق های خانوادگی یا شرکتی است ، اعضای هیت مدیره پس از مطالعه نظرات خود را در مورد بند به بند اساسنامه اعلام میکنند.مقررات و بندهای درج شده در این نمونه اساسنامه صرفا جهت نمونه است و شما میتوانید بر اساس نیاز و شرایط کاری که دارید آن را تغییر دهید

دانلود نمونه اساسنامه صندوق قرض الحسنه

این اساس نامه به طور کلی به سه فصل زیر تقسیم بندی میشود:

فصل اول: نام، هدف، موضوع فعالیت، مدت فعالیت
فصل دوم: هیات مدیره صندوق
فصل سوم: قوانین و مقررات مربوط به صندوق

معرفی نرم افزار مدیریت صندوق قرض الحسنه

صندوق های قرض الحسنه از بدو تاسیس نیاز به ثبت اطلاعات اعضا را دارند و اجرای این کار به صورت دستی امروزه کار زمانبری و پرمشغله ای است از این رو میتوانید نرم افزار صندوق قرض الحسنه خود را با نرم افزار گندم مدیریت کنید. کافی است جهت دریافت نسخه آزمایشی رایگان فرم مورد نظر را که در این لینک درج شده است را پر کنید. تا نسخه جدید آن را برای شما معرفی کنیم. ضمنا اطلاعات کاربردی دیگری در بلاگ ما قرار دارد که پیشنهاد میشود آنها را هم بررسی نمایید.

راهنمای کامل صندوق قرض الحسنه اطلاعات مفید

چرا صندوق های قرض الحسنه خانوادگی شکست میخورند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *