چرا پس انداز نمی کنیم؟

پس انداز پولی است که از درآمد شما اضافه می آید و شما نیازی به آن پول درحال حاضر ندارید
اساسا اغلب مردم به فکر پس انداز نیستند. از خود نمی پرسند چرا پس انداز کنیم و این مهم را درک نمی کنند که پس انداز راهگشا و راه حل مشکلات مالی در روزهای سخت و اصطلاحا روزهای مباداست.
پس اغلب در این روز مهم درمانده و متوسل به وام های با سود بالا در موسسات مالی امروزی می شوند یا به قرض گرفتن از دوست و آشنایان روی می آورند.

پس انداز

دلایل زیادی وجود دارد که افراد برای پس انداز نه برنامه ای می ریزند نه تلاشی می کنند که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

1- نبود آموزش لازم در سنین پایین و عادت دادن افراد به این مهم:
لزوم آموزش در این زمینه امری مهم می باشد ولی متاسفانه تا به امروز خیلی جدی برنامه ای برای آن ریخته نشده است و سطح آموزش ها در حد خیلی ابتدایی می باشد وجا برای توسعه هنوز هم وجود دارد،از طرفی هم متاسفانه در جوامع ضعیفی مثل جامعه ما که اغلب خانواده ها با مشکلات مالی دست وپنجه نرم می کنند مصرف گرایی رواج بیشتری دارد و افراد عملا هیچ فکری به آینده نمی کنند.

2- پولی که برایم می ماند کم است به درد پس انداز نمی خورد
این تفکر یک تفکر کاملا غلط است. شما اگر ماهیانه 20 هزار تومان هم پس انداز داشته باشید در پایان سال 240هزارتومان پس انداز دارید.مطمنا 240هزارتومان از صفر تومان خیلی بیشتر است. پس این فکر که پول باقی مانده برای پس انداز کم است فکر صد درصد اشتباهی است.

3- برخی تصور می کنند که با شغل ودرآمد حال حاضر خود ودرآمد بیشتر خود درآینده نیازی به پس انداز ندارند و وضع مالی خوبی خواهند داشت
این ایده ایده ی خوبی نیست چراکه ممکن است درآینده اتفاقاتی بیافتد که برای شما مشکلاتی به وجود آورد و نتوانید از عهده تامین مخارج و زیان های آن اتفاق به تنهایی و با درآمد ماهانه تان بر بیایید. لذا داشتن پس انداز در این مواقع کمک شایانی به شما خواهد کرد.

4- نبود برنامه ای برای آینده و به صورت بلند مدت
عده ای زیادی از ما با برنامه ریزی بلند مدت و دور اندیش میانه ای نداریم و وقتی صحبت از آن می شود معمولا یا توجهی نمی کنیم یا عملا تلاشی صورت نمیدهیم. در صورتی که اغلب افراد موفق دارای برنامه بلند مدت برای زندگی شخصی و کاریشان می باشد و همین باعث پیسرفت های روز افزونشان می شود.

5- زیاد و کم یا افراط در مبلغ پس انداز
بعضی اشخاص به یکباره مبلغ گزافی در ماه پس انداز کنار می گذارند و ماه بعد عملا مبلغی برایشان نمی ماند این به اصطلاح شل و سفت کردن برنامه خود باعث بهم ریزی آن می شود. نکته جالب اینکه کسانی که دارای چنین وضعیتی هستند به هیچ وجه اینده مالی جالبی نخواهند داشت.

ما نیز با ساخت نرم افزارصندوق قرض الحسنه تحت وب گندم بدنبال آن هستیم که با پس نداز آنهم به صورت آنلایت و تحت وب در ابتدا هزینه های رفت و آمدی و زمانی شما را کمتر و به کمک سنت پسندیده پس انداز آینده ای بهتر را به کمک خودتان برای شما رغم بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *