سواد دیجیتال در استفاده از نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب

ورود به عصر فناوری و استفاده از اینترنت در دههای اخیر زندگی انسان ها را تحت تاثیر قرار داده است. دسترسی به اینترنت و استفاده از اطلاعات شبکه فرصت های تجاری, سیاسی, اجتماعی و مشارکتی برای دول ایجاد کرده و باعث آگاه تر شدن شهروندان شده است. این روزها فناوری اطلاعات و ارتباطات در همه جا خودنمایی می کند و  مهارت استفاده از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی یکی از مهم ترین مهارت های زندگی است.

سواد دیجیتال چیست؟

مفهوم سواد دیجیتالی توسط پاول گیلستر در سال 1997 معرفی شد، و آن را به عنوان توانایی درک و استفاده از اطلاعات در انواع فناوری های دیجیتال تعریف می کند.
سواد دیجیتال به معنای داشتن مهارت های لازم برای زندگی، یادگیری و کار در جامعه ای است که ارتباطات و دسترسی به اطلاعات به طور فزاینده ای از طریق فناوری های دیجیتالی مانند پلتفرم های اینترنتی، رسانه های اجتماعی و دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. ارتباطات همچنین جنبه اصلی سواد دیجیتال است. هنگام برقراری ارتباط در محیط های مجازی، توانایی بیان صریح ایده های خود، پرسیدن سوالات مربوطه، حفظ احترام و ایجاد اعتماد اهمیت زیادی دارند پس یادگیری این مهارت در دنیای پیشرفته امروز موجب آسان شدن زندگی و رفاه می شود. کسب این مهارت  را به شما پیشنهاد می کنیم.

اهمیت سواد دیجیتال

در گذشته ای نه چندان دور کسی نمی توانست دنیایی را تصور کند که کامپیوتر بخشی از آن باشد. اما اکنون تصور یک زندگی بدون رسانه های دیجیتال غیرممکن است. از تلفن هوشمند خود برای ارسال ایمیل به یک دوست یا همکار استفاده می کنید یا به صفحه گسترده برای محاسبه امور مالی دسترسی دارید، رسانه های دیجیتال در همه جا یافت می شود و ابزاری مهم برای موفقیت حرفه ای است. با این حال، برای به دست آوردن بیشترین استفاده از این ابزارها، باید مهارت های جدید را بیاموزیم و تمرین کنیم. برای پیگیری طیف گسترده ای از ابزارها و رسانه های جدید فناوری اطلاعات، ضروری است که ما به طور مداوم سواد IT را توسعه دهیم.
سواد دیجیتال برای استفاده از پلتفرم های مختلف دیجیتالی ضروری است. امروزه افرادی که توانایی استفاده از خدمات آنلاین را ندارند, امکان شرکت در فعالیت های مربوط به عرصه سیاسی, اجتماعی, آموزشی و اقتصادی را نخواهند داشت. همه روزه افراد زیادی از شبکه های اجتماعی برای گذران وقت, خرید و فروش آنلاین و ارتباط با دوستان و آشنایان خود استفاده می کنند. نداشتن سواد دیجیتال منجر به متضرر شدن انها از طریق ایمیل های جعلی یا سرقت هویت و دستکاری اطلاعات شان می شود. از آنجایی که امروزه بسیاری از مشاغل با رایانه و اینترنت سروکار دارند, افرادی که در این زمینه ها سواد دیجیتال خوب دارند زودتر به موفقیت دست پیدا می کنند.

فواید سواد دیجیتال

کشورهای پیشرفته با استفاده از فناوری ها در مشاغل خود, راه اندازی استارت اپ ها و طراحی نرم افزار ها موجب توسعه اقتصادی کشور خود می شوند. پیش نیاز اصلی موفقیت در کسب و کارهایی که با فناوری سروکار دارند, داشتن سواد دیجیتال است. یکی از مزایایی که برای سواد دیجیتال می توان بر شمرد این است که عموم افراد می توانند از آن برخوردار باشند. به عنوان مثال زنان خانه دار, افراد مسن, بازنشستگان, تمام اعضای یک خانواده و غیره جهت استفاده از خدمات آنلاین نظیر خرید اینترنتی و بانکداری, برای ارتباط با دوستان و آشنایان به این سواد نیاز دارند. نیروی انسانی از مهم ترین سرمایه های هر کشور در زمینه کسب و کار است. داشتن سواد دیجیتال برای استفاده آگاهانه و موثر از ابزارهای فناورانه که سبب آسان تر شدن فعالیت ها می شود باعث توانمندتر شدن این نیروها می شود. دانش آموزان و دانشجویان برای موفقیت تحصیلی, استفاده از امکانات آموزشی, کسب اطلاعات روز دنیا مانند بقیه افراد نیاز به این سواد دارند. سواد دیجیتال طیف وسیعی از مهارت ها را شامل میشود و افراد در سطوح مختلف تحصیلی, شغلی و زندگی خود به مهارت های متفاوتی در این زمینه نیاز دارند.

سواد دیجیتال و نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم

یکی از مهم ترین مزایای داشتن سواد دیجیتال استفاده از خدمات بانکداری و موسسات مالی نظیر تعاونی های اعتبار و یا صندوق های قرض الحسنه است. در واقع با طراحی و روی کار آمدن نرم افزارهای بانکی از جمله نرم افزار قرض الحسنه و همینطور سیستم بانکداری موجب شده است مشتریان بانک ها و این قبیل قرض الحسنه ها بدون مراجعه به بانک به راحتی به حساب خود دسترسی داشته باشند و خدمات مختلفی دریافت کنند. به همین جهت ما بر آنیم تا شما را علاوه بر آگاه کردن از مفهوم سواد دیجیتال با نرم افزار قرض الحسنه تحت وب و مزایای آن آشنا کنیم.
از آنجایی که هدف صندوق های قرض الحسنه رفع مشکلات مالی مردم است و این روزها و با شرایط حاکم بر جامعه افراد نیاز بیشتری به تعامل با چنین صندوق هایی دارند, تعداد زیادی از این موسسات قرض الحسنه افتتاح شده است. بنابراین صندوق های قرض الحسنه هم مانند هر اداره, سازمان یا موسسه دیگری برای ارائه خدمات خود به تکنولوژی و طراحی نرم افزار روی آورده اند.
یکی از ویژگی های نرم افزار قرض الحسنه تحت وب گندم این است که کلیه صندوق های قرض الحسنه نظیر خانوادگی, سازمانی و غیره می توانند از خدمات آن بهره ببرند و همین امر مدیریت این دست صندوق ها را برای مدیران آسان تر خواهد کرد. از دیگر ویژگی های نرم افزار گندم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تحت وب بودن و عدم نیاز به نصب برنامه
• سادگی و سرعت در پرداخت تسهیلات
• پرداخت اینترنتی امن
• سیستم محاسبه سود در نرم افزار
به جرات می توان گفت یکی از کامل ترین نرم افزارها در زمینه قرض الحسنه، نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم است که طی چندین سال موفق شده است شمار کثیری از مشتریان فعال را به خود جذب کند. نرم افزار گندم به دلیل تحت وب بودن، عدم نیاز به نصب و محیط کاربری آسان توانسته است رضایت مشتریان را به دست آورد. بروز رسانی همیشگی توسط تیم گندم و پشتیبانی و پاسخگویی رایگان و مداوم از دیگر دلایل محبوبیت نرم افزار ما است. برای بهره مندی از این خدمات و استفاده از این نرم افزار، به شما پیشنهاد می کنیم درخواست دمو خود را ثبت نمایید و  ما را از نظرات و پیشنهادات خود مطلع سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *