سرعت نرم افزار تحت وب قرض الحسنه در حجم اطلاعات بالا

همه ما می دانیم که سرعت صفحه در هنگام بارگیری برای وب سایت ها مهم است. اما سرعت دقیقاً چگونه بر کاربران نرم افزارهای تحت وب تأثیر می گذارد؟ در ادامه دلایل مهم عملکرد در مورد سرعت نرم افزارهای تحت وب را آورده ایم.

سرعت نرم افزار قرض الحسنه

سرعت در عملکرد نرم افزار تحت وب بر علاقه کاربر نیز تأثیر می گذارد
وقتی مردم از نرم افزارهای تحت وب استفاده می کنند، می خواهند عملکردی سریع و کارآمد داشته باشند. در نتیجه، سرعت به یکی از برترین معیارهایی تبدیل شده است که مردم از آن برای ارزیابی کیفیت طراحی یک نرم افزار استفاده می کنند.
به Google Drive، Slack یا هر نرم افزار دیگری که برای فعالیت های روزمره خود استفاده می کنید، فکر کنید. آیا وقتی از این برنامه ها استفاده می کنید، هرگز انتظار دارید که این نرم افزارها کند باشند؟ آیا اگر کند باشند به استفاده از آنها ادامه می دهید؟

احتمالاً نه، اینطور نیست؟
اگر هنوز در مورد تفاوتی که ثانیه ها ایجاد می کند قانع نشده اید، این آمار را درباره برنامه های وب در نظر بگیرید:

  • 1. طبق Kissmetrics،  47٪ از مصرف کنندگان انتظار دارند یک صفحه وب در عرض 2 ثانیه یا کمتر بارگیری شود.
  • 2. همین مطالعه همچنین نشان داد که 40٪ از افراد وب سایت هایی را که بارگیری آنها بیش از 3 ثانیه طول می کشد، رها می کنند.
  • Walmart .3 به ازای هر 1 ثانیه بهبود در بارگذاری صفحه، 2 درصد در نرخ تبدیل افزایش داشته است.
  • 4. برای آمازون، کاهش سرعت فقط یک ثانیه در زمان بارگذاری صفحه، 1.6 میلیارد دلار فروش برای شرکت به همراه داشته است.

این آمار همه آنچه را که شما نیز می دانید، نشان می دهد، اینکه کاربران می خواهند نرم افزارهای تحت وب آنها سریع تر و بهتر عمل کنند و اگر نتوانید همچین خدمتی را به آنها ارائه دهید، قطعا استفاده از نرم افزار شما را متوقف خواهند کرد.

تجربه روان
وقتی صحبت از سرعت نرم افزار تحت وب می شود، سرعت نه تنها برای تبدیل مهم است، بلکه برای ایجاد یک تجربه روان نیز اهمیت دارد.
در نتیجه، یک مولفه روانشناختی نیز وجود دارد که بر نحوه مشاهده کاربران از نظر کیفیت نرم افزار تحت وب شما تأثیر می گذارد.

تحقیقات گوگل نشان می دهد که نرم افزارها زمان بارگذاری صفحه کمتر از 100 میلی ثانیه را تحویل می دهند، یعنی مدت زمانی که لوب اکسیپیتال یا “حافظه ذخیره” مغز اطلاعات را به عنوان یک حافظه حسی ذخیره می کند.
با محدود کردن زمان بارگذاری صفحه به کمتر از 100 میلی ثانیه، می توانید این توهم را ایجاد کنید که نرم افزار تحت وب شما پاسخ های فوری به اقدامات آنها ارائه می دهد.

اگر برنامه وب شما زیر 100 میلی ثانیه پاسخ ندهد، ارتباط بین عملکرد و واکنش قطع می شود و کاربران شما متوجه تأخیر می شوند.

در انتهای این طیف، اگر بارگیری یک صفحه 10 ثانیه طول بکشد، کاربران ناامید و بی تاب شده و حفظ تمرکز روی نرم افزار تحت وب شما برای آنها بسیار دشوار خواهد شد. نتیجه اینکه نرم افزار شما بدون توجه به محتوایی که ارائه می دهد، یک برنامه کم کیفیت تلقی می شود.

مواردی نیز وجود دارد که نمی توان در طی 100 میلی ثانیه واکنشی از نرم افزار ارائه داد. در این حالت، برنامه وب شما باید نوعی اخطار را در اختیار کاربر قرار دهد که این اقدام برای حفظ تمرکز آنها در حین انجام کار ضروری است.

بارگیری آهسته نرم افزار منجر به “استرس وب” می شود

مطالعه انجام شده در دانشگاه گلاسگو کالدونیان نشان داد که کاهش سرعت در طی انجام یک معامله آنلاین منجر به افزایش تحریک و تمرکز ضعیف در کاربران می شود.
تجزیه و تحلیل امواج مغزی همچنین نشان داده است که شرکت کنندگان در این مطالعه مجبور شدند تا 50 درصد با تمرکز بر نرم افزارهایی با عملکرد کند، تمرکز بیشتری داشته باشند. تجزیه و تحلیل رفتاری و فناوری EOG همچنین نشان داد که افراد تحریک و استرس بیشتری را تجربه کرده اند.

متأسفانه، انسانها هیچ کنترلی بر نحوه پاسخگویی حافظه حسی خود ندارند.  بارگیری آهسته نرم افزار باعث می شود که کاربران شما تحت فشار قرار بگیرند، مهم نیست که چطور دلیل زمان کند بارگیری را برای انها توضیح خواهید داد.
اگر می خواهید بهترین نتیجه را بدست آورید، وظیفه شما این است که نرم افزار خود را طوری طراحی کنید که بتواند نحوه پاسخگویی سخت افزار کاربران را برطرف کند.
انسان ها روتین را ترجیح می دهند

در زندگی روزمره، ما درگیر کارهای روزانه می شویم. از بیدار شدن گرفته تا نوشیدن یک فنجان چای و رفتن به محل کار، هر روز یک سری جریاناتی است که ما غالباً از آنها منحرف نمی شویم مگر اینکه این کار را عمدا انجام دهیم.
دقیقاً همانطور که یک تغییر غیر منتظره در روز باعث ایجاد استرس می شود، یک نرم افزار تحت وب که به نظر کاربر پاسخ نمی دهد نیز می تواند منجر به استرس شود.

با ارائه تجارب سریع کاربر، می توانید به کاربران خود اجازه دهید که فعالیت های نرم افزار تحت وب شما را به طور روزمره تنظیم کنند، به آنها اجازه دهید در الگوهای استفاده مشخص قرار بگیرند، این امر به شما کمک می کند استفاده از نرم افزار شما یکی از برنامه های معمول آنها باشد.

یکی از موارد ضروری در عملکرد هر نرم افزار کارایی و سرعت است. داشتن سرعت بالا در نرم افزار های تحت وب به دلایل فنی و زیرساختی مختلفی بستگی دارد. طراحی اصولی دیتابیس، پیاده سازی بهینه الگوریتم ها و برخورداری از سخت افزار قدرتمند.

در مراحل اولیه طراحی و تحلیل نرم افزار قرض الحسنه گندم به این دلیل که کاملا در بستر وب اجرا می شود، کلیه اتفاق هایی که می تواند باعث کاهش کارایی و قابلیت های اجرایی آن شود را پیش بینی و حل و فصل کرده ایم.
سیستم عامل یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر سرعت و کارایی نرم افزارها است به همین سبب با پیاده سازی این نرم افزار بر روی سرور لینوکس کارایی و امنیت آن را افزایش داده ایم.

خوشبختانه با پیشرفت روز افزون فناوری های زیرساختی مخصوصا سیستم های مدیریت پایگاه داده دیگر جای نگرانی به دلیل حجم بالای اطلاعات وجود ندارد ؛چرا که دیتابیس هایی که توسط شرکت های بزرگ مانند اوراکل پشتیبانی می شوند کارایی بسیار بالایی در مواجه با محدودیت های نرم افزاری از خود نشان می دهند. دیتابیس مورد استفاده در نرم افزار قرض الحسنه گندم Oracel Mysql است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *