دسترسی سریع به نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب

کاربرد اپلیکیشن های موبایلی خصوصا اندروید به مراتب بسیار ساده تر و سریع تر است تا روشن کردن سیستم و … . با در نظر گرفتن دسترسی کاربران به اپلیکیشن موبایل میتوان رایانه ای شخصی همراه خود داشت. سرعت و کارایی نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم در موبایل نیز بسیار بالا بوده و این ویژگی به این دلیل است که کلیه محاسبات اصلی در سمت سرور اجرا میشود. با این قابلیت حتی گوشی های قدیمی که قابلیت نصب نرم افزار اندروید را ندارند میتوانند با استفاده از مروگر موبایل خود وارد حساب کاربری خود شوند.

بنا به آمار منتشر شده  85 درصد از کاربران آنلاین اینترنت از موبایل استفاده میکنند و این نشان گر ضریب نفوذ دستگاه های هوشمند طی سالهای اخیر بوده است .

 

موبایل و اینترنت

این درصد به قدری بالاست که میتوان گفت تقریبا همه افراد دارای موبایل به جای مرور صفحات اینترنتی در لپ تاپ و رایانه شخصی از موبایل استفاده می کنند؛ حتی برای امور بانکی خود مانند بررسی حساب ها و… . ما در نرم افزار گندم تلاش کرده ایم تا در مرحله اول دسترسی کاربران را ساده کنیم تا امکان استفاده از فناوری اطلاعات در صندوق های قرض الحسنه کوچک نیز فراهم شود.
از دیگر موارد مورد توجه مدیران کاهش هزینه های اداره صندوق است که با راهکار تحت وب به طور کلی میتوان آن را حذف کرد . به طور مثال در گذشته هر شخص دارای یک دفترچه  بود و با در دست داشتن دفترچه واریز و برداشت های آن ثبت میشد. با نگاهی به سیستم بانکی کشور شاهد این هستیم که حجم کاری شعبه ها نیز بسیار کمتر از مدت 10 سال گذشته شده است چرا که بانک ها با الکترونیکی شدن هزینه های نیروی انسانی را کاهش داده و بهره وری سیستم خود را افزایش داده اند. همین طرح برای صندوق قرض الحسنه حتی بسیار کوچک زیر 50 نفر عضو نیز قابل استفاده است. وجود دفترچه های چاپی نیاز به صرف هزینه های زمانی و مالی دارد در صورتی که راهکار تحت وب با ارائه نام کاربری و رمز عبور یکتا برای هر عضو فرایند صدور و ثبت تغییرات در دفترچه را حذف میکند .

با توجه به حذف دفترچه ها و تحت وب بودن نرم افزار دیگر میتوان شاهد کاهش مراجعات حضوری و تماس های تلفنی بود. حذف مراجعات حضوری و تماس های تلفنی با مدیر صندوق میتواند بسیار کاهش پیدا کند چون تقریبا هر چیزی را که یک مشتری از صندوق قرض الحسنه میخواهد در پنل کاربری شخصی خود میتواند مشاهده کند:

  • درخواست وام
  • وضعیت وام
  •  صورت حساب
  •  مانده پس اندار
  •  ثبت پرداخت

و دهها ویژگی کاربردی دیگر.

در واقع نرم افزار گندم با توجه به تحت وب بودن، واکنشگرا (رسپانسیو) بودن و قابلیت اجرا و نمایش در انواع تلفن های هوشمند و داشتن اپلیکیشن اندروید به موبایل بانک, SMS بانک و اینترنت بانک است. معجونی از ویژگی های مثبت که موجب جذابیت هرچه بیشتر این نرم افزار شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *