بهره گیری از وام قرض الحسنه درون سازمانی

سازمان ها به جهت حمایت و همکاری از اعضای سازمان اقدام به تاسیس صندوق میکنند این کار موجب میشود به صورت دوره ای به اعضا وام با کارمزد بسیار پایین داده شود که بسیار مورد توجه همکاران قرار خواهد گرفت اما واقعا نرم افزار قرض الحسنه گندم چه کمکی را به سازمان شما می کند بسیار مهم است اصولا تعریف وام نوعی سند حسابداری است که اما نرم افزار قرض الحسنه فقط یک نرم افزار حسابداری نیست بلکه ماژولی را به منظور کنترل وام و دریافت اقساط به صورت مرتب دارد که کمک بسیار زیادی در پیشبرد اهداف صندوق درون سازمانی خواهد داشت .

صندوق سازمانی

موضوع مدیریتی در قرض الحسنه به صورت یک رویه تکراری است که اصولا با کسر از حقوق دریافتی و انتقال به صندوق قرض الحسنه گره میخورد اعضای صندوق سازمانی نیاز به پرداخت چیزی بیشتر از مصوبات اساس نامه صندوق را ندارد بلکه مبلغ مورد نظر به صورت ثابت توسط مدیر صندوق به نرم افزار گندم منتقل میشود و سپس کل کارها به صورت خودکار توسط نرم افزار قرض الحسنه اجرا خواهد شد به صورت کلی پرداخت ها به 2 دسته حق عضویت یا پس انداز و بدهی اقساط است که با شکلی ساده میتوان هر دو را در یک مبلغ قرارداد به طور مثال

(شماره حساب عضو در نرم افزار / مبلغ به ریال / تاریخ پرداخت ) دقیقا سه ستون ضروری در جهت پرداخت اقساط توسط مدیر باید وارد نرم افزار شود بهتر است با یک مثالسناریو پیش روی برای یک حساب را تصویر کنید . آقای الوندی عضو صندوق است با شماره حساب 1000 و قرار است ماهیانه 200 هزار تومان بابت پس انداز از حقوق او کسر و به حساب پس انداز در صندوق شرکت واریز شود همچنین آقای الوندی 2 میلیون هم وام دارد که هر ماه باید 200 هزار تومان پرداخت کند . مدیر صندوق به سادگی با درج شماره حساب 1000 و مبلغ 4000000 ریال و تاریخ مورد نظر پرداخت 01-10-1400 میتواند در یک ردیف اکسل پرداخت اولین عضو صندوق را به نرم افزار منتقل کند با تکرار این روش هزاران عضو به نرم افزار منتقل میشوند .

از مزیت هایی که صندوق های سازمانی دارند میتوان به تامین موجودی از حقوق اعضا و مشخص بودن مبلغ دریافت وام در موعد مقرر اشاره کرد .

– صندوق های سازمانی میتوانند با گروه بندی اعضا خود حق عضویت های مختلفی را دریافت کنند مثلا اعضا پیمانی یا رسمی یا بازنشسته که هر کدام شرایط و حق عضویت متفاوتی را خواهند داشت . از دیگر مزیت هایی که با کمک نرم افزار گندم برای شما فراهم میشود حق دسترسی اعضا به گزارشات و اطلاعات به صورت لحظه ای است یعنی بعد از پرداخت ها و یا ایجاد وام عضو میتواند با کد ملی یا کد پرسنلی به همراه رمز عبور خود وارد سامانه شود و از آخرین وضعیت خود و اعضای متصل باخبر شود .

– اتصال به سرویس پیام کوتاه برای اطلاع رسانی از تراکنش های رخ داده به اعضای صندوق بسیار ضروی است مثلا هر ماه بعد از پرداخت توسط مدیر صندوق پیامکی مبنی بر آخرین صورت وضعیت وام و مانده پس انداز برای موبایل عضو ارسال میگردد.

– اعضای صندوق هم میتوانند برخی از درخواست های خود را به صورت الکترونیکی در سامانه آنلاین قرض الحسنه سازمانی خود برای مدیر ارسال کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *