افزایش اعضا دغدغه مدیران صندوق های قرض الحسنه خانوادگی

از گذشته تا کنون تعاونی ها و گروه هایی که همواره یک هدف را دنبال می کردند بسیار موفق بوده اند و همیشه کارهایی گروهی از نوع تعاونی ها یا حمایت های مالی از نوع قرض الحسنه بسیار کارگشا است ، متاسفانه شرایط اقتصادی کشور راه توسعه را برای بسیاری از فعالیت های اقتصادی محدود کرده و از طرفی مشکلاتی که در دریافت تسهیلات یا تامین نقدینگی وجود دارد کار را هم سخت تر میکند .

استفاده از فناوری اطلاعات در صندوق های قرض الحسنه

به قولی نقدینگی که در بین مردم با عددی حدود هزار پانصد هزار میلیارد تومان وجود دارد جای تامل را دارد که با همفکری و رفتاری گروهی بتوان مشکلات را توسط خود مردم کاهش داد. هنگامی که صندوق قرض الحسنه جهت تامین مالی یک امر خیر وامی را اعطا میکند میتواند در جهت رونق تولید و ارتقا تعاونی ها قدمی موثر بردارند اما در این مطلب میخواهم موضوعی را مطرح کنیم که باعث میشود صندوق قرض الحسنه خانوادگی از حدی کوچک و با محدودیت های فراوان به شکلی بزرگ تبدیل شوند هرچند عنوان خانوادگی روی آن است اما میتواند صدها یا هزاران نفر را پوشش دهد. البته با مزیت هایی که در بانک ها در پروسه دریافت وام وجود ندارد.

به طور مثال یک نمونه صندوق موفق را در اینجا جهت آشنایی شما عزیزان معرفی کرده ایم اما ما میخواهیم با استفاده از فناوری اطلاعات به رونق صندوق شما بپردازیم و با مدیریتی راحت و هوشمند تعداد اعضا بیشتری را جذب کنید. در کل استفاده از نرم افزار بسیار کارآمد است اما نرم افزار تحت وب به دلیل اینکه شفاف سازی زیادی را در بین مشتریان ایجاد میکند و بخش زیادی از کارها مانند دریافت صورت حساب، پرداخت، ثبت درخواست، گردش حساب و… را میتواند به صورت آنلاین نمایش دهد کمی جای تامل دارد که نسب به نوع ویندوزی که فقط برای یک نفر آن هم مدیر قابل دسترس باشد کارآمدتر و اثرگذارتر است.
در نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم اعضا میتوانند درخواست عضویت دهند و مدیر با بررسی نهایی آنها را تایید یا رد کند، اعضا با داشتن نام کاربری و رمز عبور میتوانند از سامانه آنلاین صندوق قرض الحسنه خانوادگی خود استفاده کنند، بدون نیاز به اینکه با مدیر در ارتباط باشند گزارش های مرتبط با حساب خود را ببینند و اینکه مدیر به جای صرف زمان زیاد جهت پاسخ به سوالات روزمره اعضا با کمی آموزش و با نصب اپ موبایلی، اعضا خود به همه خواسته های خود دست پیدا کنند.

در این روش زمان و وقت مفید تری برای گسترس صندوق نزد مدیر و هیئت مدیره باقی می ماند و نگرانی از بابت بزرگ شدن صندوق وجود نخواهد داشت. ارتباط دوطرفه از طریق تیکتنیگ میتوانند جایگزین شبکه های اجتماعی باشد و به صورت بایگانی شده میتوان در آینده به همه پیام های رد و بدل شده میان اعضا دسترسی پیدا کرد و بسیاری از مواردی که میتواند موجب رضایت اعضا و افزایش بهره وری صندوق های قرض الحسنه باشد.

در روشی که ما ارائه میکنیم همه چیز به صورت لحظه ای اتفاق می افتد و نیاز به نصب نرم افزار اصلی در یک رایانه مشخص نیست، یعنی تنها از طریق وب به اعضا دسترسی به پایگاه داده سیستمی که به اینترنت متصل شده است را نمی دهد بلکه همه چیز در فضای ابری و بدون نیاز به نصب و راه اندازی البته در قالب یک پرتال روی هاست و دامنه مجزایی فقط برای شما قابل اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *