5 ضعف نرم افزار ویندوزی و راه حل های تحت وب

به نظر می رسد چالش انتخاب ویندوز یا وب در نرم افزار قرض الحسنه جدید شما به چالشی پایان ناپذیر تبدیل شده است. چالشی که تولید کنندگان هریک از آنها سعی می کنند تا کاربر یا مشتری را با هزار و یک دلیل قانع و راضی به استفاده از محصول خود کنند. در این سال ها سرعت رشد نرم افزار های تحت وب به شکل شگرفی افزایش یافته است. به خصوص که سر کار آمدن و همه گیر شدن تلفن های همراه هوشمند، سرعت مضاعفی به این روند داده است. تقریبا برای هر نرم افزار تحت ویندوز، یک نسخه تحت وب نیز در حال تولید است و تولید کنندگان در تلاش اند تا گوی سبقت را از سایر رقیبان خود بربایند تا در این زمینه پیشرو باشند.

اگر بخواهیم جانب انصاف را رعایت کرده باشیم باید بگوییم که اینگونه نیست که نسخه ی ویندوزی سراسر عیب و نقص باشد و نسخه تحت وب همه خوبی. هر کدام ویژگی های خوب و بد بسیاری دارند و در نهایت انتخاب با کاربر است که کدام یک را با توجه به نیاز خود ترجیح میدهد. اما اگر بخواهیم واقع بینانه به ماجرا نگاه کنیم، نسخه ی تحت وب تمام دشواری های نسخه ی ویندوزی را مرتفع کرده و بسیاری از نگرانی ها در استفاده از نرم افزارهای تحت ویندوز را از بین برده است. به همین دلیل است که ما استفاده از نرم افزار تحت وب را توصیه و پیشنهاد می کنیم.

نرم افزار ویندوزی به واسطه ی سابقه و قدمتی که دارد تقریبا در بین مردم شناخته شده و آشناست و همه از ویژگی های آن آگاهند. در اینجا به برخی از ضعف های نرم افزار ویندوزی و راه حل های ارائه شده توسط نرم افزارهای تحت وب اشاره می کنیم:

1. نسخه ویندوز به دلیل نیاز به تجهیزات و شرایط خاص برای استفاده، به آسانی در هر زمان که به آن نیاز داریم در دسترس ما نیست. برعکس زمان و مکان نمی توانند هیچ محدودیتی در دسترسی ما به نرم افزار های تحت وب ایجاد کنند و تنها چیزی که برای استفاده و ورود به نرم افزار خود نیاز داریم یک نام کاربری و رمز عبور است.

2. نرم افزار ویندوزی باید بر روی هر کامپیوتری به صورت مجزا نصب شود تا بتوان از آن استفاده کرد و برای بروزرسانی آن باید برای هر کامپیوتر به صورت جداگانه اقدام کرد. نرم افزار های تحت وب نیاز به نصب ندارند و با یک آدرس یا دامنه حتی با تلفن همراه نیز قابل دسترسی می باشند.

3. در نسخه ویندوزی، خودمان به عنوان کاربر پس از هر بار استفاده باید از اطلاعات بکاپ یا نسخه پشتیبان تهیه و آن را روی یک وسیله جانبی مانند CD یا فلش مموری ذخیره کنیم تا در مواقع ضروری و به مشکل خوردن نرم افزار یا دستگاه کامپیوتر به آن ها دسترسی داشته باشیم. بکاپ گیری در نرم افزار تحت وب به عهده ارائه دهنده ی خدمات هاستینگ و سرور می باشد که معمولا نرم افزار به صورت برنامه ریزی شده و خودکار بدون دخالت انسان اینکار را انجام میدهد.

4. استفاده از قفل سخت افزاری به منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات در نسخه های ویندوزی لازم است. به دلیل حجم بالای اطلاعات در دنیای وب و استفاده از آن در موضوعات مهمی چون تجارت الکترونیک، بانک ها و … نرم افزارهای تحت وب از پایه و به صورت زیرساختی امن و قابل اعتماد طراحی می شوند.

5. در نرم افزار ویندوزی مسائلی چون دردسرهای نصب پایگاه داده و پیکربندی های پیچیده مرتبط با ویندوز وجود دارد.در نسخه تحت وب نرم افزار برای یکبار روی هاست و دامنه نصب خواهد شد و نیازی به جابجایی پایگاه داده نیست.

از طرفی نرم افزارهای تحت وب در انواع مقیاس های کوچک تا بزرگ قابل اجراست مثلا در یک نرم افزار مدیریت مالی نسخه های تحت وب و ابری میتواند گزینه در دسترس تر و مقرون به صرفه تر از نسخه های نصب شونده روی سرور باشند. جالب است که با روی کار آمدن سیستم های تحت وب مشاغل زیادی برای برنامه نویسان جدید ایجاد شد و هر روز در حال گسترش و پیشرفت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *