همه چیز در مورد پرداخت آنلاین

تاریخ انتشار 18-03-1398


ما همیشه  در انجام معاملات دچار نگرانی  وسردرگمی برای انتقال کالا و پرداخت وجه آن بوده ایم و همیشه کلاه بردارانی وجود داشته اند که در این بین سر خریداران کلا ه گذاشته و سرمایه آنان را به یغما برده اند.اگر دقت کرده باشید دردنیای امروز همه به دنبال یک راه امن،  بی دردسر و راحت  برای معاملات  خود می گردند. پرداخت آنلاین با کارت اعتباری  یکی از مطمئن ترین راهکارها برای انجام معاملات بانکی است به نحوی که امروزه کمتر معامله ای را میبینیم که در آن از پرداخت آنلاین یا پرداخت با کارت اعتباری یا اصطلاحا عابر بانک استفاده نشود.

در ادامه  نحوه خرید از این طریق و مزایا و معایب آن را توضیح می دهیم.

برای یک خرید آنلاین نیاز به مواردی داریم از قبیل:

 • کارت اعتباری(عابربانک): برای گرفتن عابر بانک ابتدا باید در بانک افتتاح حساب کنیم سپس یک کارت به اسم ما و با شماره مشخص و یک پاکت رمز کارت به ما داده می شود
 • رمز دوم(رمز اینترنتی): برای گرفتن این رمز با مراجعه به ATM(دستگاه خودپرداز) در منوی عملیات رمز گزینه رمز دوم/اینترنتی، رمز دوم را دریافت می کنیم.
 • رمز CVV یا   Card verification valueکه بر روی کارت حک شده است.
 • تاریخ انقضای کارت : این مورد خود تاثیر بسزایی در جلوگیری از کلاه برداری دارد.

با داشتن این موارد شما می توانید هرگونه عملیات پرداخت یا انتقال وجه از طریق اینترنت را بسرعت و براحتی انجام دهید.

این نوع از پرداخت مزایا و معایبب هم دارد که برخی از آنها را برمی شماریم:

مزایا

 • عدم نیازبه حمل به پول صورت فیزیکی و نقدی

شخص هنگام عزیمت برای انجام معامله در سیستم قدیمی مجبور بود یا کل مبلغ یا بخشی از آن را به همراه خود ببرد که این خود استرس بالایی را بمنظور جلوگیری از سرقت به شخص حامل پول وارد میکرد اما با این روش نیازی به حمل پول هنگام خرید وجود ندارد. 

 • چاپ اسکناس کمتر، مصرف کاغذ کمتر در انجام عملیات اداری ونهایتا درختان بیشتر

با این روش درهزینه های چاپ پول که خود سالانه میلیاردها ریال برای کشور هزینه در بردارد  صرفه جویی می شود و همچین با عدم حضور در بانک ها از حجم کاغذ بازی ها و فیش و رسید ها کم شده و این حرکت به ظاهر ساده خود باعث از بین نرفتن درختان زیادی می شود.

 • عدم نیاز به مراجعه حضوری و صرفه جویی در زمان و خلوت شدن بانک ها

در این روش دیگر نیازی به صرف زمان برای حضور در بانک و معطل ماندن در صف های طولانی وجود ندارد. همچنین حجم مراجعه به بانک ها هم کمتر خواهد شد که این خود سبب صرفه جویی زمانی و شغلی خواهد شد.

 • سرعت نقل و انتقال وجوه

نقل و انتقال به سرعت و با حالتی امن انجام گرفته و در آخر هم با گرفتن ایمیل شما از قبل رسید و شماره تراکنش را به ایمیل شما ارسال خواهد کرد.

 • امکان پرداخت دسته ای قبوض

در گذشته ما برای پرداخت قبوض مصرفی و هزینه های خود مجبور بودیم برای تک تک قبض ها ساعت ها در صف انتظار بمانیم ولی با این روش پرداخت می توان به سرعت همه قبوض را با استفاده ازشناسه قبوض و شناسه پرداخت  به ضورت کلی در صرف  زمانی کمتر از 5 دقیقه  پرداخت نمود.

 • رسمیت جهانی

این روش در سراسر جهان روشی امن و قابل اطمینان است. اگر این روش از طریق درگاه خاصی باشد یعنی شرکت یا نمایندگی که برای خرید به آن مراجعه کردیم درگاه اختصاصی داشته باشد امنیت فکری بیشتری به مشتری می دهد و مشتری می تواند با خیال راحت تری خرید نماید

 

 • قوانین حمایت از مصرف کنندگان

 در کشور های پیشرفته با نظام مالی  توانمند برای مصرف کنندگان این سرویس،  قانون ها و خدماتی لحاظ  کرده اند که اگر اطلاعات شخصی و بانکی فردی به سرقت رفت خود شخص ضرر کمتری ببنید و شرکت درصد زیادی از مبلغ به سرقت رفته را به شما بازمی گرداند.

 معایب

 • محدودیت برای برداشت روزانه یا انتقال وجه دریک روز

ایجاد محدودیت باعث می شود که سقف خاصی مبلغ قابل انتقال باشد واین خود باعث بروز مشکل برای پرداخت کامل مبالغ در معاملات می شود و از طرفی باعث مراجعه مشتری به بانک می شود.

 • محدودیت بانک ها برای پرداخت و انتقال وجوه بین دو حساب از دو بانک مختلف

به نحوی است که در روش اینترنتی به عنوان مثال امکان انتقال از بانک کشاورزی به بانک ملی وجود ندارد اما از طریق ATM امکان پذیر می باشد.

 • هزینه های ناشی از انتقال وجوه

این انتقال وجوه در همه کشورها  برای پرداخت کننده هزینه ای در بر دارد که در کشور ما ازآن به عنوان کارمزد یاد می شود واز این مبلغ درصدی به بانک مبدا و درصدی به بانک مقصد جهت تامین هزینه های داخلی تخصیص می یابد.

 

 • سرقت اطلاعات کارت های بانکی (Fishing)

یکی از معایب این روش پرداختی سرقت اطلاعات حساب شما توسط هکرها می باشد. به این صورت که با روش های متفاوت از جمله ساخت صفحه های جعلی اما دقیق شبیه به سایت بانک اطلاعات شما را در هنگام وارد کردن برداشته و درفرصت مناسب مبلغی را از حساب شما جابجا می نمایند که برای جلوگیری باید هنگام ورود به صفحه پرداخت و قبل از وارد کردن  اطلاعات حساب وکارت خود، ادرس بانک را دقیق چک کنید

 

 • آگاهی کم هموطنان ایرانی

یکی دیگر از معایب این  روش عدم اطلاع رسانی کافی و آگاهی کم اقشار مختلف نسبت به این روش پرداختی است که باعث شده هنوز هم تعداد زیادی از مردم با قبول هزینه های زمانی وخطرات احتمالی  از مراجعه حضوری به بانک برای انجام عملیات بانکی خود استفاده کنند که این خود باعث تحمیل هزینه هایی به جامعه می گردد.

نرم افزار صندوق قرض الحسنه   تحت وب گندم هم ازین روش برای راحتی و سهولت مشتریان در محیط تحت وب استفاده کرده واین امکان را به آنان می دهد که در کمترین زمان با بالاترین امنیت به پرداخت و انتقال وجه اقدام نموده و در استفاده از یک نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب بیشترین لذت را برده باشند.

 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید !!