نحوه پشتیبانی نرم افزار


 

چرا پشتیبانی موضوع مهمی است؟


بدون استخدام افراد برای پاسخگویی به تلفن، نمی توانید یک مرکز تماس ایجاد کنید. شما نمی توانید اتومبیلی بخرید و انتظار داشته باشید که خودش رانندگی کند (مگر اینکه تسلا باشد). پس چرا بدون استخدام تیم پشتیبانی حرفه ای فناوری اطلاعات، روی فناوری سرمایه گذاری می کنید؟

مشاغل امروز به فناوری نیاز دارند. این بدان معنی است که آنها همچنین به پشتیبانی حرفه ای IT نیاز دارند. پشتیبانی یک نقش اساسی در هر سازمانی است، بزرگ یا کوچک. این مقاله به شما نشان می دهد که واقعاً پشتیبانی IT حرفه ای چقدر مهم خواهد بود.

 

چهار دلیل بسیار مهم پشتیبانی IT

در اینجا چهار مورد از مهم ترین دلایلی که اهمیت پشتیبانی حرفه ای فناوری اطلاعات برای سازمان شما را نشان می دهد، آورده ایم.

 1. ذخیره و مدیریت داده ها. یک تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات حرفه ای به شما در ذخیره و مدیریت داده های مهم کمک می کند. نقش تیم فناوری اطلاعات شما این خواهد بود که مطمئن شوند داده های شما در یک محیط امن ذخیره می شوند و این اطمینان حاصل شود که به راحتی در دسترس هستند (اما فقط برای افراد مجاز به مشاهده آنها). اگر از پشتیبانی یک تیم حرفه ای IT برخوردار نیستید، می توانید به راحتی داده ها را در یک مکان آسیب پذیر ذخیره کنید و یا حتی بدون دادن مجوزهای صحیح به اشخاص، در دسترس همگان قرار بگیرد، که می تواند مسئله مهمی در مورد حفاظت از داده باشد.
 2. محافظت در برابر مجرمان اینترنتی. آیا می دانید چگونه طیف کاملی از بد افزارها و ویروس ها را شناسایی و از آنها اجتناب کنید؟ احتمالاً شما در این زمینه اطلاعات کافی دارید، اما می توان گفت که دانش تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات در این زمینه بسیار بیشتر از شما خواهد بود. آنها می توانند به دفاع از زیرساخت IT شما در برابر تهدیدات دیجیتالی کمک کنند، و در جهانی که جرایم اینترنتی هر روز به یک مشکل بزرگ و بزرگتر تبدیل می شود، اهمیت بیشتری پیدا می کند.
 3. راه حل های موثر برای مشکلات. شما ممکن است بدانید که چگونه با سیستم های شرکت خود کار کنید، اما آیا می دانید اگر مشکلی به اشتباه رخ داد، چه کاری باید انجام دهید؟ یک تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات حرفه ای می تواند بیشتر مشکلات فنی را تجزیه و تحلیل کند و راه حل های بسیار ماهرانه ای ارائه دهد. حتی اگر از نرم افزاری همراه با پشتیبانی مشتری استفاده می کنید، می تواند به شما کمک کند یک تیم اختصاصی فناوری اطلاعات داشته باشید، آنها ممکن است سریعتر از اینکه تیم پشتیبانی ارائه دهنده نرم افزار بتواند تلفنی مشکل شما را برطرف کند، مشکل را رفع کنند.
 4. ارتباطات یکپارچه. یک تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات می تواند به شما کمک کند سیستم ها و فناوری های خود را برای اطمینان از کانال های ارتباطی بی نظیر بین همکاران، مشتریان و سهامداران به طور موثری پیکر بندی کنید. از پیکر بندی سرورهای ایمیل شرکت شما، بازاریابی از طریق ایمیل و نرم افزار کنفرانس ویدیویی، تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات به شما کمک می کند تا عواملی را که به شما امکان می دهد کار خود را ادامه دهید، در محل مناسب خود قرار دهید.

 

در تیم پشتیبانی عالی فناوری اطلاعات چه چیزی را جستجو کنیم؟

اگر به فکر تأمین نیازهای پشتیبانی فناوری اطلاعات خود هستید، در اینجا برخی از ویژگی هایی که باید به آنها نگاه ویژه ای داشته باشید را گرد آورده ایم. این اطمینان را کسب کنید تا مطمئن شوید در نهایت یک تیم قابل اعتماد و شایسته ای انتخاب کرده اید که می تواند واقعاً به تجارت شما کمک کند.

 • 1. گاهی اوقات، مسائل IT نیاز به رسیدگی همه جانبه دارند، بنابراین شما به یک تیم IT پاسخگو نیاز دارید. به دنبال سرویسی باشید که به شما یک زمان پاسخگویی تضمین شده و یک نقطه تماس واحد بدهد.
 • 2. هزینه نباید در اولویت اصلی شما در انتخاب ارائه دهنده پشتیبانی فناوری اطلاعات باشد، اما قطعاً باید آن را در معادله نگه دارید. با تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان که می توانید برای انجام یک کار خوب به آنها اعتماد کنید، در ارتباط باشید و ببینید که هر کدام از آنها و دستمزدشان چگونه با بودجه شما مطابقت دارند.
 • 3. از هر ارائه دهنده پشتیبانی فناوری اطلاعات بخواهید تا به شما نشان دهد چگونه و چرا افراد تیم آنها صلاحیت انجام عملکرد روان سیستم های شما را دارند.

چه در خانه مشغول به کار هستید و یا در بیرون از منزل فعالیت دارید، نباید اهمیت یک تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات را دست کم بگیرید. موفقیت تجارت شما متکی به پشتیبانی است.

پشتیبانی-نرم-افزار-صندوق-قرض-الحسنه

پشتیبانی نرم افزار بخش مهمی از چرخه حیات هر نرم افزاری است که باید توسط شرکت تولید کننده انجام شود. ما در گندم همواره تلاش می کنیم آخرین فناوری ها و سطوح امنیتی را برای بهتر ساختن نرم افزار صندوق قرض الحسنه بدست آوریم و با خدماتی نو در خدمت مشتریان گرامی خود باشیم.

پشتیبانی خوب، اعتماد به نفس بالاتر، رضایت بیشتر

فروش نرم افزار پایان کار نیست بلکه تازه شروع راه است. فروش (خرید) نرم افزار شروع همکاری و تعامل تولیدکننده و مشتری می باشد. پشتیبانی خوب از یک سو اعتماد به نفس شرکت تولیدکننده را بالا برده و از سوی دیگر موجب افزایش رضایت مشتری از انتخاب صحیحش و در نتیجه رضایتمندی او از خودش خواهد شد.نتیجه ی این همه رضایت چیزی جز افزایش استفاده کنندگان نرم افزار نخواهد بود. رضایتمندی کاربران سبب افزایش انگیزه در تیم خواهد شد و به واسطه ی این انگیزه، توسعه نرم افزار با سرعت و کیفیت بیشتری صورت می گیرد. هرچه روند توسعه سریع تر و بی نقص تر باشد رضایت بیشتری به دنبال خواهد داشت و این چرخه بدون وقفه تکرار خواهد شد.

آیا دریافت خدمات پشتیبانی الزامی است؟

برخی از افراد تصور می کنند با خرید نرم افزار کار تمام می شود. در واقع آن ها بر این باورند با بررسی و تحقیق فراوان، انتخاب و خرید بهترین نرم افزار موجود که متناسب با نیازهایشان است، دیگر کاری برای انجام دادن ندارند. 

برای درک بهتر ماجرا بیایید نرم افزار را مانند هر وسیله ی دیگری در اطرافمان (یخچال، اتومبیل و...) در نظر بگیریم. حتی اگر هرگز به مشکلی برنخورد (که تقریبا غیرممکن است)، نیاز به تعمیر پیدا نکند و قصد افزودن آپشن های دیگری را به آن نداشته باشید، برای عملکرد درست و بی نقص خود نیاز به نگهداری و سرویس در فواصل زمانی معین دارد.

داستان نرم افزار کمی پیچیده تر از سخت افزار است. برای اینکه نرم افزار شما به درستی کار کند باید به طور دائم مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد. گاهی تنها با روغن کاری نرم افزار موجود، شما به آنچه از یک نرم افزار انتظار دارید دست نخواهید یافت و عملکرد درست و بهینه ی نرم افزار مستلزم افزودن ویژگی های جدید به آن می باشد. بنابراین پرداخت هزینه پشتیبانی حتی اگر شما تمایلی به دریافت ویژگی ها و نسخه جدید نرم افزار نداشته باشید، مساله ای ضروری و البته حیاتیست. توسعه در دنیای نرم افزار امری اجتناب ناپذیر است و هر نرم افزاری بدون توسعه و رشد محکوم به نابودی خواهد بود. 

افراد هوشمند چه می کنند؟

برای باز کردن گره های مختلفی که در کارهایمان ایجاد می شود، دو راهکار وجود دارد که با توجه به نوع گره یکی از آنها را انتخاب می کنیم. یا توانایی باز کردن گره را به تنهایی و با راهنمایی یک متخصص داریم یا باید کار را به کاردان بسپاریم و تنها، بیننده ی این گره گشایی باشیم.

افراد هوشمند به جای صرف (البته در بیشتر موارد هدر دادن) وقت و انرژی زیاد ترجیح می دهند با پرداخت هزینه و دریافت خدمات پشتیبانی با خیالی آسوده ناظر برطرف شدن مشکلات نرم افزار خود در سریع ترین زمان ممکن باشند.

پشتیبانی شامل چه مواردی می شود؟

 • نگهداری نرم افزار و عملکرد صحیح آن
 • رفع خطا و مشکلات نسخه
 • به روز رسانی و استفاده از آخرین ویژگی های اضافه شده به نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم
 • مدیریت بکاپ های پایگاه داده
 • راهنمایی و آموزش مدیران سیستم
 • رفع برخی مشکلات ناشی از خطای اپراتور در اجرای عملیات، از سمت دیتابیس
 • و...