ما به همه سوالات شما پیش از خرید نرم افزار پاسخ میدهیم کافی است با ما از یکی از روش های چت آنلاین یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

فهرست برخی از سوالات پرتکرار را در این صفحه بخوانید…

faq

چرا باید از نرم افزار تحت وب گندم استفاده کنم؟

در گذشته مدیریت صندوق های قرض الحسنه توسط یکی از اعضا صندوق و ثبت دریافت و پرداخت ها در یک دفتر انجام می شد که در پیشرفته ترین حالت آن، استفاده از اکسل برای حساب و کتاب ها بود. همیشه مشکلاتی مانند عدم هماهنگی و نداشتن گزارشی دقیق موجب کاهش میل اعضا برای شرکت در این کار می شد. با نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم به صورت کاملا تحت وب و با داشتن نسخه موبایلی خیلی ساده همه چیز را شفاف و دقیق کنترل خواهید کرد. این نرم افزار به طور کامل از حسابداری دو طرفه پشتیبانی میکند و کلیه گزارشات مالی و حسابداری را دارا می باشد.

صندوق قرض الحسنه گندم را چگونه دریافت کنم؟

برای خرید و استفاده از نرم افزار گندم نیاز به دریافت محصول فیزیکی یا دانلود فایل نیست. همه چیز با دامنه و نام مورد نظر شما مانند www.my-sandoq.ir برای شما راه اندازی خواهد شد و با داشتن رمز عبور در سطح مدیریت و عضو، از ویژگی ها و مزیت های تحت وب و یکپارچه نرم افزار گندم استفاده کنید.

امنیت اطلاعات من در نرم افزار تحت وب چگونه تضمین می شود؟

امروزه خدمات بانکداری اینترنتی به جایگاهی قابل اعتماد رسیده و روزانه مردم از فناوری اینترنت جهت انجام امور روزمره استفاده می کنند. اما اینکه گندم نرم افزار امنی است یا خیر باید به این نکته اشاره کنیم که ما به طور تخصصی همه بخش های این نرم افزار را تست و کنترل کرده ایم و همواره از به روزترین فریم ورک ها و ساختارهای امنیتی بهره می گیرم.

اطلاعات صندوق قبلی خود را چگونه به گندم منتقل کنم؟

می توانید سوابق قبلی را طبق  ویدیوهای آموزشی که در سایت منتشر شده است به راحتی به نرم افزار گندم منتقل کنید. با توجه به نوع داده ای که قصد انتقال آن را دارید، یک یا چند فایل اکسل را تکمیل و جهت انتقال به نرم افزار گندم از آن استفاده خواهید کرد.

صد در صد تحت وب بودن نرم افزار به چه معناست؟

برخلاف نرم افزارهای ویندوزی که باید روی ویندوز نصب شوند و به کاربر از طریق وب دسترسی داده شود، این نرم افزار به طور کامل روی سرور نصب می شود و بخش مدیریت، کاربر و دسترسی ها همه از طریق نرم افزاری که روی سرور قرار دارد انجام می گیرد. به این معنا که دیگر لازم نیست مدیر، نرم افزار جانبی روی کامپیوتر خود نصب کند و مجبور باشد این کامپیوتر را همیشه روشن نگه دارد تا کاربران قادر به استفاده از آن باشند. پس تنها مسئله تعیین کننده در نرم افزارهای تحت وب، دسترسی به اینترنت و داشتن یک تلفن همراه هوشمند یا سیستم کامپیوتر است.

تحت وب بودن این برنامه چه مزیت هایی دارد؟

o نرم افزار تحت وب می تواند در سطح وسیع تری فعالیت و سطح گسترده تری از کاربران را پشتیبانی کند اما نرم افزار های ویندوزی محدود بوده و این توانایی را ندارند.
o قابل حمل بودن نرم افزار از ویژگی های بسیار مهم آن است. در واقع هسته نرم افزار که روی سرور نصب شده است به کمک یک موبایل، تبلت و یا هر کامپیوتری بدون نیاز به نصب نرم افزار روی سیستم و جابه جایی دیتابیس قابل دسترسی است. نرم افزار مانند یک سایت از طریق مرورگر قابل دسترسی بوده و با یک رمز ورود و نام کاربری که مختص هر فرد است، ورورد به برنامه برای هر کاربر امکان پذیر است.
o در نرم افزار های ویندوزی اشکال در ویندوز کامپیوتر مانند ویروسی شدن و یا به اصطلاح پریدن ویندوز مطمئنا در عملکرد نرم افزار نیز مشکل ایجاد خواهد کرد که این مسئله با توجه به تحت وب بودن نرم افزار گندم کاملا برطرف شده است. زیرا تمام اطلاعات روی سرور قرار دارد و در زمان های مشخصی به طور خودکار از نرم افزار، نسخه ی پشتیبان (backup) تهیه می شود و حتی اگر به عنوان مثال سیستم شما به طور کامل بسوزد یا تلفن همراه شما به سرقت برود باز هم با همان نام کاربری و رمز ورود، به نرم افزار و همه اطلاعات خود دسترسی خواهید داشت.
o تحت وب بودن نرم افزار کمک بسیار بزرگی برای مدیران صندوق به حساب می آید. زیرا این امکان را فراهم می کند که مدیران خارج از محیط کار، در منزل و حتی در سفر، در هرجای دنیا مشروط به دسترسی داشتن به اینترنت، بتوانند به امورات صندوق رسیدگی کنند.

پرداخت ها به چند شیوه انجام می گیرند؟

پرداخت ها به دو شیوه ی آفلاین (offline) و آنلاین (online) انجام می شوند. در روش آفلاین کاربر بعد از بررسی وضعیت حساب خود اقدام به پرداخت به روش کارت به کارت می کند. به این صورت که مبلغ مورد نظر را به حساب مورد نظر صندوق واریز و رسید خود و اطلاعات درخواست شده را در نرم افزار ثبت می کند. سپس مدیر مبلغ پرداخت شده که در وضعیت “در انتظار بررسی” می باشد را بررسی و در صورت صحت، تایید نهایی می کند.

در روش آنلاین دیگر نیازی به حضور در بانک، استفاده از خود پرداز و یا پرداخت از طریق اپلیکیشن های پرداخت نیست. کاربر بعد از ورورد به پنل کاربری خود و از طریق درگاه اینترنتی نرم افزار، پرداخت ها را انجام می دهد. مبلغ به حساب صندوق واریز می شود (این واریزی ها مستقیما به حسابی که شما بر روی آن درخواست درگاه داده اید واریز می گردد) و عملیات تایید به صورت خودکار توسط نرم افزار صورت می گیرد و دیگر به بررسی و تایید مدیر نیاز نیست. در این روش در وقت کاربر و مدیر صرفه جویی شده و کارها با سرعت و البته دقت بیشتری انجام می شود.

امنیت این نرم افزار تا چه حدی است؟

امنیت نرم افزار های تحت وب و سامانه های آنلاین و اینترنتی تضمین شده است. سازمان های بزرگی در کشور مانند تامین اجتماعی، بانک ها و … پرتال های کاربری خود را روی وب قرار می دهند. نرم افزار های حسابداری تحت وب، اتوماسیون های اداری تحت وب و هزاران نمونه دیگر همه نشان از امنیت بالای نرم افزار های تحت وب دارند. اما همیشه راهکارهایی برای افزایش امنیت وجود دارد و ما از این راهکارها در نرم افزار صندوق قرض الحسنه بهره برده ایم.

چه سطوح دسترسی در نرم افزار گندم تعریف شده است؟

سه سطح دسترسی در این نرم افزار تعریف شده است. مدیر، اپراتور و کاربر.

آیا اعضای صندوق امکان ورود به نرم افزار را دارند؟

بله؛ پس از ثبت نام افراد در نرم افزار که هم توسط خود فرد و هم مدیر قابل انجام است، نام کاربری و رمزی به فرد تعلق خواهدگرفت. هر فرد با نام کاربری و رمزی که تنها مختص به او می باشد می تواند وارد نرم افزار شود. الیته این رمز و نام کاربری، قابل تغییر و تنظیم توسط کاربر می باشد.

هر عضو (فردی غیر از مدیر و اپراتور) به چه بخش هایی از نرم افزار دسترسی دارد؟

هر عضو تنها به پنل و اطلاعات خود دسترسی دارد. امکان پرداخت، ثبت درخواست وام، ارسال تیکت به مدیر، دریافت صورت حساب و گزارش بدهی های حساب خود، تغییر رمز ورود و ویرایش مشخصات از بخش های در دسترس اعضا می باشد. به این ترتیب هیچ عضوی به اطلاعات سایر اعضا دسترسی نخواهد داشت.

اپراتور به چه بخش هایی دسترسی دارد؟

دسترسی اپراتور از عضو بیشتر و از مدیر کمتر است. به بخش هایی همچون تعریف کاربر، افتتاح حساب، ثبت هرینه و درآمد، دریافت انواع گزارش ها و… دسترسی دارد. جهت آگاهی بیشتر می توانید نسخه آزمایشی نرم افزار را بررسی نمایید.

آیا مدیر به پنل کاربری هر عضو دسترسی دارد؟  

مدیر صندوق به همه ی بخش ها دسترسی دارد و قادر به ایجاد هر نوع تغییری می باشد.

آیا می توان به اعضا هیچگونه دسترسی نداد و کلیه کارها توسط مدیر انجام گیرد؟

بله. این نرم افزار قادر است این اجازه را دهد که کلیه کارها از قبیل عملیات مالی و حتی ثبت درخواست ها توسط مدیر و با وارد کردن شماره عضو انجام گیرد و اعضا هیچ دسترسی به نرم افزار نداشته باشند.

آموزش کار با نرم افزار به چه روشی انجام می شود؟

جهت آشنایی با نرم افزار و یادگیری نحوه کار با آن می توانید از منوی آموزش وب سایت، ویدیو آموزشی را بررسی نمایید. چنانچه نیاز به راهنمایی های بیشتری داشتید، می توانید از طریق ارسال تیکت، چت آنلاین و تماس تلفنی اقدام نمایید.

پشتیبانی نرم افزار به چه شیوه ای است؟

نرم افزار گندم به طور دائم در حال توسعه است و همواره از درخواست ها و پیشنهادهای جدیدی که از سوی مشتریان به ما منتقل و منجر به بهبود نرم افزار شوند استقبال خواهد شد.
نرم افزار به مدت یکسال به صورت رایگان پشتیبانی خواهد شد. به این ترتیب که مشتریان می توانند از آپدیت ها بدون پرداخت هیچ هزینه ای بهره مند گردند و چنانچه سوالاتی در خصوص نحوه ی عملکرد و چگونگی کار با نرم افزار و همچنین رفع اشکالات پیش آمده در نرم افزار داشته باشند از طریق تلفن، ایمیل و حتی در صورت امکان و نیاز بصورت حضوری به بررسی مسائل پرداخته خواهد شد.

آیا نرم افزار قابلیت اتصال به درگاه اینترنتی را دارد؟

بله. این نرم افزار قابلیت اتصال به درگاه های مختلف بانکی را دارد. چنانچه برای صندوقی امکان استفاده از درگاه های مستقیم بانکی فراهم نبود، کافی است مدیر در سایت زرین پال ثبت نام و کد تجاری زرین پال را در قسمت تنظیمات نرم افزار وارد کند و یا در سایت پی پینگ یا نکست پی ثبت نام و توکن دریافتی را در بخش تنظیمات وارد نماید تا بتواند از قابلیت پرداخت آنلاین نرم افزار بهره مند گردد.

نرم افزار قابلیت اتصال به سرویس پیامکی را دارا می باشد؟

بله . نرم افزار گندم توانایی ارسال پیامک در چند حالت را داراست . به طور مثال در وضعیتی که پرداخت انجام شود یا با وام مشتری موافقت شود یا تیکت عضو از طرف صندوق پاسخ داده شود . پیامک های اطلاع رسانی ارسال میگردد
ارسال پیامک به صورت گروهی نیز امکان پذیر است. به عنوان مثال ارسال پیامک به همه افرادی که حق عضویت یا قسط وام خود را پرداخت نکرده اند یا ارسال پیام به منظور اطلاع رسانی گروهی به اعضای صندوق.
تنظیمات این بخش به عهده مدیر صندوق می باشد که چه پیامک هایی ارسال شود و اینکه پیامک های تایید پرداخت تنها به مدیر ارسال شود یا به کاربر و یا هردو. نکته ای که در خصوص ارسال وجود دارد اگر متن پیامک هر قسمت که در صفحه تنظیمات وجود دارد خالی یاشد ارسال انجام نمیشود

هزینه ارسال پیامک ها به عهده ی چه کسی است ؟ کاربر یا صندوق؟

سرویس پیامکی نرم افزار رایگان است. به این معنی که به هر صندوق در هنگام راه اندازی به صورت رایگان یک پنل پیامکی به همراه مبلغی شارژ اولیه تعلق می گیرد که پس از اتمام شارژ مدیر می تواند بنا به نیاز صندوق اقدام به شارژ مجدد آن نماید.

چگونه می توان سوابق مشتریان را از نرم افزار دیگر به نرم افزار گندم انتقال داد؟

انتقال سوابق در این نرم افزار رویه مشخصی دارد و در سه بخش زیر انجام می گیرد:
الف) انتقال اعضا  ب) انتقال پس اندازها یا حق عضویت  ج) انتقال وام ها د) انتقال اقساط پرداخت شده وام ها
که مدیر می تواند بر اساس فایل های نمونه ای که به عنوان فایل اکسل خروجی تعریف کردیم، از نرم افزار قبلی خروجی بگیرد و آن را در اختیار ما قرار دهد تا انتقال اطلاعات توسط ما صورت گیرد.

آیا از نظر تعداد حساب یا افراد محدودیتی وجود دارد؟

هیچ محدودیتی از نظر دیتابیس وجود ندارد و این برنامه قابلیت مدیریت هزاران کاربر و حساب را دارد.

هر فرد می تواند چند حساب افتتاح کند؟

در این نرم افزار بخشی تحت عنوان گروه اعضا تعریف شده است که هر گروه می تواند قوانین و شرایط متفاوت و مجزایی از گروه دیگر داشته باشد. هر فرد می تواند در یک یا چند گروه عضو شود و چندین حساب داشته باشد.

آیا نرم افزار تحت وب گندم با موبایل و تبلت هم سازگار است؟

بله. این نرم افزار کاملا واکنشگرا و ریسپانسیو است و در تبلت و موبایل نیز براحتی قابل استفاده می باشد.

آیا اپلیکیشن نرم افزار در دسترس می باشد؟

در حال حاضر نرم افزار دارای اپلیکیشن اندرویدی می باشد.

اطلاع رسانی در نرم افزار به چند شیوه انجام می گیرد؟

به دو شیوه ایمیل و پیامک. همه ی پیام ها می توانند به طور همزمان هم به صورت ایمیل و هم پیامک برای افراد ارسال شوند.

آیا تاخیر پرداخت ها در سیستم قابل تشخیص است؟

تیم توسعه دهنده ی گندم در حال افزودن این ویژگی به نرم افزار می باشند. عملکرد این بخش به این صورت است که تعداد روزهایی که، صاحب حساب در پرداخت بدهی های خود تاخیر داشته است مشخص می شود. وجود این ویژگی چندین مزیت دارد. از جمله :
-بررسی خوش حسابی اعضا؛ که این موضوع در زمان دادن تسهیلات مد نظر مدیر قرار خواهد گرفت.
-محاسبه میزان دیرکرد در پرداخت اقساط وام. که در این بخش هم می توان از فرمول مشخص قرض الحسنه و هم از فرمول خاص هر صندوق استفاده کرد.

چگونه می توان سند ها را در نرم افزار گندم اصلاح کرد؟

به کمک ویژگی عقبگرد که در نرم افزار طراحی شده است.

کاربر چطور می تواند قبل از سررسید اقساط وام، نسبت به پرداخت آنها اقدام نماید؟

کاربر پس از ورود به صفحه پرداخت هوشمند، مبلغ مورد نظر خود را وارد نماید و الگوی پرداخت را حتما روی گزینه “وام” قرار دهد. به این ترتیب مبلغ واریز شده تنها جهت تسویه ی بدهی اقساط سر رسید شده تا آن زمان و اقساط سررسید نشده آینده منظور خواهد شد.

ارتباط با اعضا/مدیریت چیست؟

در واقع گفتگوی داخلی نرم افزار و راه ارتباطی بین اعضا و مدیر صندوق می باشد. در این قسمت می توانیم دپارتمان های مختلفی تعریف کنیم: واحد مالی، حساب ها، وام ها … . به عنوان مثال اعضا می توانند در قسمت وام ها درخواست بدهند، تیکت ثبت کنند، مدیر بررسی نماید و پاسخ دهد.

امکان گرفتن پرینت سند ها وجود دارد؟

بله. می توان از اسناد پرینت تهیه کرد.

پرداخت هوشمند به چه معناست؟

چند نوع بدهکاری برای هر عضو تعریف شده است:
o سرمایه اولیه؛ فقط برای یکبار پرداخت می شود و بعد از بستن حساب به عضو برگشت داده خواهد شد.
o حق عضویت؛ به صورت ماهانه پرداخت می شود و بعد از بستن حساب به عضو برگشت داده خواهد شد.
o قسط وام
اولویت بندی پرداخت هوشمند در حال حاضر به صورت پیشفرض به این ترتیب است که فردی که برای اولین بار عضو صندوق می شود سرمایه اولیه و حق عضویت را به ترتیب ذکر شده پرداخت می کند و از دفعات بعد تنها حق عضویت و اگر وام دریافت کرده باشد، قسط وام را هم به ترتیب (ابتدا حق عضویت و سپس قسط) پرداخت می کند.
اما این ترتیب و اولویت بنا به خواست عضو و متناسب با قوانین هر صندوق می تواند تغییر کند. به طور مثال الگوی پرداخت را از حالت خودکار روی اقساط وام قراردهید به این ترتیب مبلغ واریز شده تنها جهت تسویه ی بدهی اقساط سررسید شده تا آن زمان و اقساط سررسید نشده ماه های آینده منظور خواهد شد و یا الگو را روی پس انداز (حق عضویت) قراردهید تا مبلغ پرداخت شده جهت تسویه بدهی حق عضویت سررسید شده تا آن زمان و سررسید نشده ماه های آتی/افزایش پس انداز منظور گردد.

“مازاد/حق عضویت سررسید نشده” در بخش تنظیمات نرم افزار چه کاربردی دارد؟

در صورتی که روی “خیر” تنظیم شود هر مبلغی که پرداخت شود، ابتدا بدهی ها(اقساط و حق عضویت سررسید شده) تا آن زمان تسویه می شوند و آنچه مازاد باشد به صورت افزایش سرمایه ثبت می شود.اما اگر روی “بله” تنظیم شود هر مبلغی که پرداخت شود، ابتدا بدهی ها(اقساط و حق عضویت سررسید شده) تا آن زمان تسویه می شوند و آنچه مازاد باشد به ترتیب اولویت ابتدا اقساط سررسید نشده وام را تسویه می کند و چنانچه باز هم مازاد باشد حق عضویت های سررسید نشده را تسویه می کند.

“لغو مدیریت ماهیانه ثابت حق عضویت” در بخش تنظیمات نرم افزار چه کاربردی دارد؟

در صورتی که روی “بله” تنظیم شود، نرم افزار هیچ یک از حساب ها را به صورت ماهانه، بدهکار حق عضویت نمایش نخواهد داد و اعضا  ملزم به پرداخت مبلغ مشخصی بابت حق عضویت در هر ماه نمی باشند. اما در صورتی که روی “خیر” تنظیم شود، حساب ها در هر ماه با توجه به مبلغ حق عضویتی که در گروه اعضا تعریف شده است، توسط سیستم بدهکار حق عضویت نمایش داده خواهند شد و ملزم به پرداخت مبلغ مشخصی بابت حق عضویت در هر ماه می باشند.

آیا درگاه پرداخت در نرم‌افزار برای پرداخت حق عضویت و اقساط و… وجود دارد یا باید توسط ما (خریدار نرم افزار) تهیه شود؟

نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم دارای دو امکان پرداخت به صورت آنلاین و آفلاین می باشد.

در حالت آفلاین، اعضا وجوه مورد نظر را خارج از نرم افزار از طریق اپلیکیشن های پرداخت و یا دستگاه های خودپرداز واریز و اطلاعات واریزی را در نرم افزار ثبت می نمایند. علاوه بر روش آفلاین، امکان استفاده از درگاه های پرداخت آنلاین نیز در نرم افزار وجود دارد. امکان استفاده از چندین درگاه مستقیم بانکی و درگاه واسط برای مشتریان گرامی ایجاد شده است. جهت استفاده از درگاه های آنلاین تنها کافیست به وب سایت درگاه مورد نظر خود مراجعه و برای دریافت درگاه اقدام نمایید.

نکته مهم قابل ذکر در ارتباط با درگاه های آنلاین مالکیت حساب این درگاه ها می باشد. تمامی مراحل ثبت نام درگاه و احراز هویت شما در وب سایت مربوط به درگاه توسط شما و با راهنمایی کارشناسان آن درگاه انجام می گردد. هیچ یک از درگاه ها متعلق به نرم افزار گندم و تولیدکنندگان آن نمی باشد و همه ی وجوه به حساب معرفی شده ی شما در زمان دریافت درگاه واریز خواهد شد.

از آنجا که حساب اصلی صندوق در بانک مسکن افتتاح گردیده آیا برای اتصال به نرم‌افزار مشکلی خواهد داشت؟

خیر مشکلی وجود نخواهد داشت. حساب صندوق شما می تواند در هر بانکی باشد.

آیا امکان شخصی سازی محیط نرم‌افزار و قرار دادن لوگو صندوق در آن وجود دارد یا خیر؟

امکان درج لوگوی صندوق شما در نرم افزار وجود دارد اما محیط داخلی نرم افزار برای تمامی کاربران یکپارچه است. به منظور کاهش هزینه های شما مشتریان محترم، پوسته ای ساده جهت درج اخبار، قوانین و مقررات، اساسنامه و تماس با ما به صورت پیش فرض در حال حاضر روی نرم افزار قرارداده شده است که می توانید تمامی اطلاعات مربوط به صندوق خود و اطلاع رسانی ها را از این طریق انجام دهید. اما چنانچه قصد شخصی سازی دارید می توانید جهت طراحی وب سایت و اطلاع از هزینه های آن از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

آیا با خرید نرم‌افزار امکانات آن به طور دائمی فعال خواهد بود یا هزینه های دیگری نیز خواهد داشت؟

بله تمامی امکانات صندوق فعال خواهند بود و ما به مدت یکسال پشتیبانی و آپدیت رایگان به همراه یک هاست و دامنه رایگان تقدیم شما می کنیم. بعد از پایان مدت یکسال برای سال بعد هزینه ای بابت پشتیبانی دریافت خواهد شد که مبلغ آن بین 20 تا 30 درصد مبلغ پکیج خریداری شده می باشد.

پشتیبانی شامل چه مواردی می باشد؛ به عبارت دیگر اگر بعد از یک سال جهت پشتیبانی قراردادی منعقد نگردد چه امکاناتی از نرم‌افزار از دسترس خارج خواهند شد؟

پشتیبانی شامل آپدیت صندوق و رفع مشکلات و سوالات و راهنمایی ها می باشد. اما ممکن است صندوقی تمایل به دریافت آپدیت ها و ویژگی های جدید نداشته و توانایی حل مشکلات احتمالی ایجاد شده را خود داشته باشد، بنابراین پرداخت هزینه پشتیبانی برای هیچ یک از صندوق ها اجباری نیست و در صورت عدم تمدید پشتیبانی هیچ یک از امکانات نرم افزار از دسترس کاربران خارج نخواهد شد.

آیا امکان افزایش سقف تعداد اعضای نرم افزار در آینده وجود دارد؟

بله. افزایش تعداد اعضای صندوق به مرور زمان امری طبیعی است. بنابراین این امکان وجود دارد که نرم افزار خود را به عنوان مثال از 100 حساب به 200 حساب ارتقا دهید.

سرمایه اولیه چیست؟  

فقط برای یکبار پرداخت می شود و بعد از بستن حساب به مشتری برگشت داده خواهد شد.

حق عضویت چیست ؟

به صورت ماهانه پرداخت می شود و بعد از بستن حساب به مشتری برگشت داده خواهد شد. این مبلغ می تواند به صورت یک مبلغ مشخص از حساب مشتری دریافت شود.

حداقل ماهیانه درخواست وام چیست؟

این بخش به این معنی است که فرد عضو شده باید به عنوان مثال، سه ماه حق عضویت ماهانه پرداخت کرده باشد تا بتواند درخواست وام بدهد. درواقع این قسمت بستگی به قانون هر صندوق دارد که چند ماه را درنظر بگیرد.

مبالغ مشخص چیست؟

مبلغ وام هایی است که مدیر در هنگام تعریف گروه های مختلف، برای هر گروه درنظر می گیرد.به عنوان مثال گروه دوستان 1 و 3 میلیون و گروه همکاران 1 ، 3 و 5 میلیون تومان وام میدهد. وجود این بخش به این دلیل است که اعضا از میان مبالغ تعیین شده میزان وام خود را انتخاب کنند و هر کس مبلغ دلخواه خود را وارد نکند. در این قسمت هر مبلغ را با خط تیره از هم جدا میکنیم.

التزام به پرداخت کل بدهکاری چیست؟

به این معنی است که به عنوان مثال فردی 3 قسط 200000 تومانی بدهکار است. حال اگر این قسمت روی “بله” تنظیم شده باشد فرد باید 600000 تومان یکجا پرداخت کند. اما اگر روی “خیر” تنظیم شده باشد فرد می تواند هر مبلغی که خواست،مثلا امروز 50000 تومان،فردا 120000 تومان و به همین ترتیب کم کم بدهی خود را پرداخت کند.

نداشتن بدهکاری درخواست وام چیست؟

انتخاب این گزینه با توجه به قوانین هر صندوق متفاوت می باشد. در واقع قانون صندوق تعیین می کند که فرد در هنگام درخواست وام می تواند بدهی داشته باشد یا ابتدا باید بدهی ها تسویه شده باشد و بعد درخواست وام جدید بدهد.

سقف اقساط چیست؟

حداکثر تعداد اقساطی است که برای بازپرداخت وام ها در نظر گرفته می شود.

اقساط مشخص چیست؟

درست مانند مبالغ مشخص است. به عنوان مثال صندوقی زمان بازپرداخت وام ها را 12-14-18 ماهه درنظر می گیرد و اعضا یا مدیر می توانند از میان ماه های مشخص شده یکی را انتخاب کنند.

قوانین مربوط به نام کاربری و رمز ورود؟

در بخش تعریف مشتری از بین موارد ایمیل و نام کاربری، یکی از این دو حتما باید تکمیل شود. البته در صورت تمایل فرد هر دو فیلد را می تواند پر کند. نام کاربری یا باید به لاتین و بدون فاصله و علامت هایی مانند @ و ! … نوشته شود و یا مجموعه ای از اعداد مانند 1396 باشد. رمز ورود هم می تواند عدد، حروف و یا ترکیبی از این دو باشد. اگر فردی در موقع ثبت نام فراموش کند که رمز عبوری برای خود تعیین کند

نسخه دمو یا آزمایشی چیست؟

شما می توانید قبل از خرید نرم افزار، جهت بررسی نسخه دمو درخواست دهید. پس از ثبت درخواست لینک نسخه آزمایشی و اطلاعات ورود به نرم افزار به شما نمایش داده خواهد شد. همچنین اگر تمایل به دریافت مشاوره دارید می توانید مشخصات و درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال نمایید تا همکاران ما با شما در مورد نحوه نمایش نسخه آزمایشی نرم افزار قرض الحسنه گندم تماس بگیرند.

در صورت فراموشی رمز عبور, اعضا چگونه می توانند از نرم افزار استفاده کنند؟

روش بازیابی رمز ورود در این نرم افزار به صورت رمز یکبار مصرف پیامکی است. به این صورت که با وارد کردن نام کاربری رمز 6 رقمی یکبار مصرف به موبایل شخص ارسال شده و بعد از اولین ورود با آن، باطل می شود و شخص می تواند در پنل کاربری خود رمز جدید دلخواه را برای خود تعین کند.

ارتقاء تعداد اعضای نرم افزار چه شرایطی دارد؟ اگر من یک صندوق با 50 عضو داشته باشم، بعد از مدتی اعضا افزایش پیدا کند با پرداخت ما به التفاوت می شود به تعداد اضافه نمود یا اینکه باید یک پکیج جدید بخرم؟

پیشنهاد ما به مشتریان عزیز در هنگام خرید این است که نزدیک ترین پکیج به تعداد اعضای احتمالی صندوق خود را خریداری نمایند؛ چرا که خرید یکباره برای آنها مقرون به صرفه تر خواهد بود اما چنانچه در هر زمان نیاز به افزایش سقف اعضا داشتند می توانند با پرداخت ما به التفاوت، نرم افزار خود را ارتقا دهند.

آیا در یک پرداخت می توان همزمان پس انداز و حق عضویت را محاسبه و پرداخت کرد ؟

یکی از قابلیت هایی که نرم افزار قرض الحسنه گندم دارد تخصیص حساب به هر مشتری است که در آن حساب ، کلیه وام ها و حق عضویت ثابت ماهیانه معین می گردد و با ورود به پرداخت هوشمند کل بدهی وام و حق عضویت دیده و به مشتری اعلام می شود. پس از پرداخت، بدهی به صورت خودکار تفکیک می شود.

چطور می توان بدون داشتن درگاه آنلاین، جهت پرداخت اقساط و ثبت عملیات مالی در نرم افزار اقدام نمود؟

با توجه به قوانین دریافت اینماد و الزام به ایجاد پرونده مالیاتی، ممکن است همه صندوق ها امکان فراهم آوردن این شرایط را برای دریافت درگاه پرداخت نداشته باشند اما می توان از دو روش زیر برای پرداخت ها اقدام کرد:

روش اول، پرداخت آفلاین یا کارت به کارت به صورت جایگزین با درگاه های آنلاین می باشد. به این صورت که مشتری بعد از ورود به حساب کاربری خود می تواند بدهی خود را ببیند و بعد از کارت به کارت توسط آپ یا اپلیکیشن های پرداخت، رسید پرداخت خود را ثبت نماید. در این صورت لازم است که مدیر پرداخت های ثبت شده را تایید نماید. این روش تنها نیاز به تایید مدیر دارد.

روش دوم استفاده از پرداخت گروهی است. در این روش مدیر می تواند اکسل پرداختی هایی که از بانک دریافت می کند را به صورت گروهی وارد نماید. به این ترتیب مبالغ پرداخت شده بر روی حساب های مورد نظر اعمال خواهند شد. در این روش دیگر نیاز به تایید عملیات مالی توسط مدیر نمی باشد و تایید به صورت خودکار اتفاق خواهد افتاد.

آیا امکان مدیریت شعبه ای و امکان چند شعبه ای وجود دارد ؟

بله؛ یکی از نیازهای صندوق های بزرگ تعریف مدیران مختلف در واحدها یا شعب مختلف است. ساده ترین تعریفی که می توان داشت این است که یک صندوق می تواند چندین شعبه داشته باشد و هر شعبه حساب ها، اعضا و وام های خود را داشته باشد. ویژگی چند شعبه ای یکی دیگر از قابلیت های کاربردی نرم افزار قرض الحسنه تحت وب گندم است. از طرفی صورت وضعیت همه شعب توسط مدیر کل قابل بررسی و مشاهده می باشد. به طور مثال هر شعبه ۲۰ وام ایجاد کرده است و در پایان هر روز مدیر شعب می تواند با وارد شدن به سامانه تعداد کل وام های هر شعبه یا همه شعب را مشاهده نماید.

روش نصب نرم افزار روی لوکال به چه صورت است ؟

برای اینکه در لوکال نصب کنید الزاما باید یک ساب دامنه داشته باشید و ip ساب دامنه را روی سرور لوکال قرار دهید. ضمنا با نصب ویندوز و سپس نصب xampp زیرساخت های لازم و ضروری برای راه اندازی در لوکال برای شما فراهم میگردد. البته امکان نصب روی لینوکس با وب سرویس ngnix روی سرور های لینوکس هم وجود دارد که پیشنهاد ما نصب نرم افزار روی سرور یا ماشین مجازی لینوکس است .