داستان صندوق قرض الحسنه آقای رامبد 80 میلیون وام قرض الحسنه

آقای رامبد بازنشسته ارتش است و 15 سال پیش تصمیم گرفت که بین اعضای خانواده صندوق قرض الحسنه ای با هدف کمک به حل مشکلات مالی تاسیس کند. این صندوق ویژگی های بسیار جالبی دارد که توانسته طی این 15 سال نه تنها ورشکسته نشود بلکه طی این چند سال نیز رشد  قابل توجهی داشته باشد.

از بارز ترین ویژگی های این صندوق وجود اعتمادی است که به کمک آن وام گیرنده بدون نیاز به چک و سفته یا ضامن میتواند تا 80 میلیون تومان وام بگیرد ! آقای رامبد به یکی از وام هایی که به اعضا صندوق با همین رقم اعطا شده است اشاره کرد که بدون مشکلی تا آخرین قسط آن را پرداخت شده است.

صندوق آقای رامبد یک ویژگی دیگر هم دارد و آن این است که وام گیرنده مجبور نیست که اقساط را با مبلغ مشخص هر ماه پرداخت کند؛ به طور مثال یکی از اعضای صندوق معلم حق التدریس است که تابستان حقوق نمی گیرید اما در پاییز سه ماه تابستان را جبران می کند یا اینکه چند وقت پیش برای یکی از اعضای صندوق بیماری پیش آمد و مدتی نتوانست قسط وام خود را پرداخت کند، آنها هم با توجه به اعتمادی که به ایشان داشتند صبر کردند تا بعد از رفع مشکل شخصی ، بدهی خود را پرداخت کند.
این صندوق در ابتدا با چند نفر از نزدیکان شروع به کار کرد اما الان به شش خوشه بزرگ تقسیم شده است و هرخوشه مدیریت گروه خود را به عهده دارد و به صورت مستقل اعضا خود را مدیریت میکند و در صورتی که یکی از سرگروه ها تمایل داشته باشد از سرگروهی خارج شود مشکلی پیش نخواهد آمد. این ویژگی ساختاری از دیگر مزیت های مدیریتی در صندوق آقای رامبد است. با این روش مدیریت صندوق لازم نیست که یک نفر به عنوان مدیرصندوق به تنهایی درگیر مدیریت و کنترل امور صندوق بزرگی باشد. روش های آقای رامبد تقریبا هیچ شباهتی به صندوق های قرض الحسنه خانوادگی ندارد و کاملا از ایده های او سرچشمه گرفته است. حالا تصور کنید این مدیریت جذاب و البته دقیق به کمک نرم افزاری مانند نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم انجام شود. مطمئنا کارها بسیار ساده تر و سریع تر انجام خواهند شد.

در این صندوق قرعه کشی وجود ندارد ! همه افراد برای ورود به این صندوق فامیلی باید سهم بخرند. که به ارزش این سهم هرماه ۵ هزارتومان اضافه می‌شود. یعنی اگر ارزش سهم هم اکنون ۷۵۰ هزارتومان است، ماه بعدی این ارزش به ۷۵۵ هزارتومان و دوماه بعد به 760 هزارتومان افزایش می یابد. افراد می‌توانند به تعداد دلخواهشان از صندوق سهم بخرند اما بعد از خرید هرماه باید به ازای هر سهم ماهانه ۵ هزارتومان پرداخت کنند. بعد از ورود هر فرد به صندوق دقیقا ۷ ماه بعد به او وام تعلق می‌گیرد که می‌تواند از قبل برای آن وام برنامه ریزی کند. مبلغ وام هم دقیقا دو برابر مقدار سهم عضو است. یعنی اگر شما یک سهم داشته باشید و ارزش سهم ۸۰۰ هزارتومان باشد. دوبرابر آن یعنی یک میلیون ۶۰۰ هزارتومان به شما پرداخت می شود.»
آقای رامبد به این جمله اشاره میکند که صندوق در میان ما اعتماد و از خود گذشتگی را به شکل فزاینده افزایش داده است و این مهم ترین دست آورداست که از تشکیل صندوق آقای رامبد برایشان بدست آمده است.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *