آیا پرداخت های اینترنتی نیاز به رفع مغایرت دارد؟

تاریخ انتشار 18-03-1398


پرداخت آنلاین

 

پرداخت الکترونیکی به دلیل ساختار فنی که دارد در صورتی که در فروشگاه ها یا نرم افزار تحت وب قرض الحسنه پیاده سازی و اجرا شود نیازی به مغایرت گیری ندارد حتی اگر حجم تراکنش ها بسیار افزایش یابد !
اتفاقی که در پرداخت های اینترنتی می افتد این است که کد هایی بین وب سایت و بانک رد و بدل میشود که سیستم بانکی بر اساس آن پاسخ قطعی در خصوص پرداخت شده یا پرداخت نشده به فروشگاه یا نرم افزار بر می گرداند به طور مثال اگر قرارباشد این بررسی را حسابدار انجام دهد باید ابتدا رسید را در فهرست تراکنش ها بررسی کند در صورتی که مساوی بود آنگاه تراکنش را پرداخت شده در نظر بگیرد.

درگاه پرداخت اینترنتی، فناوری است که داده های پرداخت را از مشتری به خریدار ضبط و انتقال می دهد.

درگاه پرداخت همان چیزی است که فرآیند پرداخت ها را به آرامی به جریان می اندازد، زیرا پرداخت آنلاین را برای مصرف کنندگان و مشاغل امکان پذیر می کند. اگر فعالیت و کسب و کار خود را آنلاین انجام می دهید، نیازی نیست که یک متخصص درگاه پرداخت باشید، اما لازم است اصول نحوه پرداخت آنلاین را از مشتری به حساب بانکی خود بشناسید.

درگاه پرداخت / پردازنده چیست؟

تعریف درگاه پرداخت، فناوری است که داده های پرداخت را از مشتری گرفته و به مالک انتقال می دهد و سپس پذیرش یا رد پرداخت را به مشتری منتقل می کند. درگاه پرداخت، اطلاعات کارت مشتری را به طور ایمن تأیید می کند، اطمینان حاصل می کند که وجوه موجود است و در نهایت مشتری را قادر به پرداخت پول می کند. به عنوان رابط بین وب سایت یک فروشنده و خریدار عمل می کند. جزئیات کارت اعتباری را رمزگذاری می کند، و اطمینان می دهد که اطلاعات از طریق درگاه پرداخت در نرم افزار شما به طور ایمن از کاربر به بانک گیرنده منتقل می شود.

به عبارت دیگر، درگاه پرداخت به عنوان واسطه بین مشتری و نرم افزار قرض الحسنه شما عمل می کند و اطمینان حاصل می کند که معامله به طور ایمن و به موقع انجام می شود. یک درگاه پرداخت آنلاین می تواند نحوه ادغام در نرم افزارهای لازم را ساده کند. به عنوان واسطه در هنگام پردازش پرداخت، درگاه جزئیات کارت مشتری را بین نرم افزار و صاحب حساب مدیریت می کند.

پرداخت اینترنی نرم افزار گندم

چرا به درگاه پرداخت نیاز داریم؟

ممکن است فکر کنید، چرا به درگاه پرداخت که فقط نقش یک واسطه را دارد، نیاز دارید؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، یک قدم به عقب برمی داریم و تاکید می کنیم که پرداخت آنلاین معامله ای است که در آن کارت بانکی مشتری حضور ندارد. کارت مشتری از نظر فیزیکی می تواند هنگام کار با پایانه POS مورد استفاده قرار بگیر، همانطور که اگر پردازش پرداخت را در فروشگاه و حضوری انجام دهید. بنابراین، هنگام پرداخت با درگاه اینترنی، شما فقط می توانید به اطلاعات کارت که مشتری در صفحه پرداخت وارد می کند، اعتماد کنید. اما، چگونه می توانید مطمئن شوید که کارتی که مشتری از آن استفاده می کند کارت خود او است؟ در معاملات کارت های موجود، خطر کلاهبرداری به طور قابل توجهی بیشتر است و اینجاست که یک درگاه پرداخت می تواند جادو کند. ضمن اینکه در نرم افزار گندم شما میتوانید با کمک درگاه های پرداخت در صندوقهای خانوادگی نیز از امکانات و سهولت پرداخت استفاده کنند.

درگاه پرداخت دروازه بان داده های پرداخت مشتری شماست. برای معاملات آنلاین، یک درگاه پرداخت اطلاعات را از شما، صاحبان مشاغل، به نرم افزار شما و بانک صادر کننده منتقل می کند، آن هم با استفاده از رمزگذاری داده برای جلوگیری از تهدیدات ناخواسته از داده های حساس کارت، به گیرنده و بانک صادر کننده صورت می گیرد. جدا از مدیریت عدم کلاهبرداری، یک درگاه پرداخت همچنین از صاحبان حساب در برابر کارت های منقضی شده، بودجه ناکافی، حساب های بسته یا بیش از حد اعتبار محافظت می کند.

دریافت یک بستر دیجیتالی برای پذیرش پرداخت ها به صورت آنلاین می تواند در نهایت عملکرد کلی کسب و کار شما را بهبود بخشد. در اینجا مزایای اجرای درگاه پرداخت آورده شده است:

  1. تسویه حساب آسان: تجربه سریع و بدون دردسر در هنگام خرید از خواسته های مهم مشتریان است. درگاه پرداخت این ویژگی ها را فعال می کند و خرید آنلاین را تا حد ممکن آسان می کند.
  2. خرید: اگر روش پرداخت یا تسویه حساب خسته کننده یا پیچیده باشد، بیش از 40٪ از مشتریان خرید خود را لغو می کنند. اما، طبق یک مطالعه، مشاهده شده است که خرید آسان عامل 40٪ از کل خریدهای آنلاین است، بنابراین فراهم کردن یک بستر پرداخت آسان بدون شک باعث افزایش فروش خواهد شد.
  3. درگاه های پرداخت نیز:
  • با سبد خرید ادغام می شود.
  • پردازش سریعتر پرداخت را فراهم می کند.
  • چندین گزینه پرداخت را می پذیرد.
  • در صورت بروز خطا، برگشت پول را فراهم می کند.
  • عدم کلاهبرداری را فراهم می کند.
  • صورتحساب تکراری را ارائه می دهد.
  1. امنیت: دروازه های پرداخت اغلب با استانداردهای امنیتی مانند PCI DSS و غیره سازگار هستند که تراکنش های ایمن را ارائه می دهند.

از آنجا که درگاه پرداخت چنین بخش حیاتی از یک بستر تجارت الکترونیکی است، درک آن از جنبه امنیتی ضروری است. امنیت، به عنوان بهترین مزیت درگاه پرداخت، به کاهش شدت و دفعات کلاهبرداری کارت های اعتباری در بستر تجارت الکترونیکی کمک می کند.

درگاه پرداخت، همانطور که قبلاً ذکر شد، دارنده کارت / خریدار را تأیید اعتبار می کند تا جریان مطمئن پرداختی را از حساب او به حساب بازاریابی / بستر تجارت الکترونیکی انجام دهد. کل این جریان پرداخت با کمک درگاه پرداخت تأمین می شود.
یک درگاه پرداخت با رعایت پروتکل، امنیت را حفظ می کند و بنابراین داده های مشتری به روشی ایمن رمزگذاری می شود.

درگاه پرداخت اینترنی در نرم افزار قرض الحسنه

لزوم استفاده از درگاه های پرداخت آنلاین در نرم افزارهای صندوق قرض الحسنه ؟

صندوق های بزرگ که تعداد تراکنش های زیادی دارند، پرداخت اینترنتی می تواند کمک شایانی به آنها کند. از این رو نرم افزار قرض الحسنه تحت وب گندم قادر به پاسخ گویی به هزاران پرداخت در ساعت است و هرچقدر صندوق شما بزرگ باشد مشکلی بابت بررسی حجم زیاد پرداخت ها رخ نخواهد داد.


از دیگر سازوکارهایی که در پرداخت اینترنتی اتفاق می افتد ناموفق بودن تراکنش است به طور مثال پول از حساب مشتری کسر شده و قبل از اینکه به سایت فروشنده یا صندوق برگردد مشکلی رخ میدهد و پرداخت در نرم افزار ثبت نمی شود اینجا به دلیل اینکه عملیات Verify  انجام نمیشود وجه کسر شده از حساب تا 72 ساعت به حساب خریدار یا پرداخت کننده برگشت میخورد.

پرداخت هایی که در نرم افزار قرض الحسنه گندم انجام میشود اگر به صورت آنلاین باشد بدون نیاز به تایید مدیر تایید شده و نیاز به بررسی و تایید ندارد.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید !!